Czech Republic

Publicista Neff uvažuje: Odkud se vynořil ten tajemný muž?

Spisovatel Ondřej Neff se přidal k publicistům, kteří se zamysleli nad návštěvou pánů Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka v jedné z pražských restaurací, která měla být na Prymulův rozkaz uzavřena. Neff smetl ze stolu Prymulovy výmluvy a položil si otázku.

Publicista Neff uvažuje: Odkud se vynořil ten tajemný muž?
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula již dlouho ministrem nebude. Pokud půjde všechno podle představ premiéra Andreje Babíše (ANO), Česká republika příští týden bude mít šéfa resortu nového. Prymula ztratil Babišovu důvěru poté, co deník Blesk ministra nachytal, jak s Jaroslavem Faltýnkem jednal v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě. V restauraci, která měla být z rozhodnutí samotného Romana Prymuly uzavřena v rámci boje s koronavirem.  

Prymula vysvětloval, že nejednal v restauraci, ale ve vyšehradské kapitule, jenže z kapituly zní, že jen pronajímá prostory pro restauraci a žádná jednání na půdě kapituly zprostředkována nebyla. Pro internetovou televizi DVTV se v tomto smyslu vyjádřil děkan Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Michal Němeček.

Neff si položil otázku, proč by Faltýnek jednal s Prymulou. Co mu jako členovi zemědělského výboru Sněmovny je po tom, zda přijedou američtí lékaři pomáhat do Česka, případně zda se bude plošně testovat v Moravskoslezském kraji. Právě to naznačoval sám Prymula, ale Neff dal na serveru Neviditelný pes najevo, že mu nevěří.

Položil si však jinou otázku. Kdo novinářům prozradil, kde Prymulu najdou? Narážel tady přitom na aféru Watergate, tedy na kauzu, která stála křeslo prezidenta USA Richarda Nixona poté, co vyšlo najevo, že Nixonovi spolupracovníci měli do sídla opozičních Demokratů umístit odposlech.

Je to Watergate. Báchorce o testování se dá těžko uvěřit. Opravdu nejde o to, jestli někdo měl, nebo neměl roušku. Odkud se vynoří ten tajemný ‚deep throat‘, zasvěcený muž, který všechno ví a investigativcům to napráská? Ten americký se prý potkával s Bernsteinem a Woodwardem v garáži. Měl bych tip pro budoucího whistelblowera: vím o šikovné restauraci, je hodně stranou, na Vyšehradě, schovaná v hradbách až za kostelem. Jmenuje se Rio´s. Zaklepejte tam, i když je zavřeno, a zašeptejte, že vás posílá Roman. Oni vás hned pustí dovnitř,“ poznamenal Neff.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…

Football news:

Mourinho bought the Hamon Region for 500 pounds. He promised this if the defender does not beat Mahrez
River paid tribute to Maradona. Diego played for the club's superclasico Rivals
Unknown stories about Diego: as a child, there was not enough food for the whole family, my mother skipped dinner, at the first job I poisoned cockroaches
Pele on Maradona's death: I lost a great friend and the world is a legend
Due to Maradona's death, Boca juniors' playoff game in the Copa Libertadores was postponed for a week
Sterling's heel gave an assist to Foden in the Champions League match with Olympiacos
Messi on Maradona's death: he will stay with us because he is eternal