Czech Republic

Prymulovi se postavila Aňa Geislerová. A nejen ona

Plukovník Prymula se v ministerském křesle dlouho neohřál a už je tady petice za jeho odvolání. Název je prostý: „Nechceme prof. Romana Prymulu ve funkci ministra zdravotnictví“. Signatářům petice vadí jedna podstatná věc. Jejich počet také není zanedbatelný. Během 24 hodin připojilo svůj podpis téměř 10 tisíc občanů. A udeřila i herečka Geislerová.

Prymulovi se postavila Aňa Geislerová. A nejen ona
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Aňa Geislerová a Mikuláš Minář.
reklama

Anketa

Věříte profesoru Jaroslavu Flegrovi?

hlasovalo: 1408 lidí

„My, studenti a ostatní občané našeho státu nesouhlasíme s dosazením prof. Prymuly do funkce ministra zdravotnictví, a to z tohoto důvodu – Založení živnosti pana profesora ke dni 17. 06. 2020, a to v oboru činnosti výroby zdravotnických prostředků“. Tak začíná žádost petentů. Pak je přiložen odkaz, který výše zmíněné dokazuje.

„Naší obavou je možnost vydělávání na občanech, a to právě pomocí nařízení státu k zabránění šíření COVID-19 (nošení roušek atd.). Člověk, který má být ministrem, by dle našeho názoru neměl podnikat v činnosti výroby zdravotnických prostředků, jelikož to může ovlivnit jeho objektivní názor na situaci a jeho jednání může být ovlivněno podnikatelským cílem dosažení zisku,“ píše dále autor petice Denis Schmidt.

„Tímto dále navrhujeme, aby byl na tento post dosazen člověk, který je schopen vykonávat tuto funkci, objektivně hodnotit a vyvozovat správné závěry v dané situaci, šíření nemoci COVID-19.“ Zváží Andrej Babiš odvolání Romana Prymuly a jeho nahrazení někým méně zapojeným do zdravotnického byznysu?

Je vidět, že takový počet podpisů nečekal ani sám Schmidt, když k petici připsal krátkou zprávu: „sem moc rád za Vaši aktivitu, ani jsem nečekal tolik podpisů, a že to společně dotáhneme tak daleko. I hejno malých ryb jde více vidět a také se skládá jen z jednotlivců. Chtěl bych Vás poprosit, ten kdo petici podepsal, tak aby svůj podpis dále potvrdil i na svém e-mailu. (je možné, že e-mail skočí do hromadných e-mailů nebo spamu). Naděje umírá jako poslední. Příjemný zbytek večera.“

Petici můžete nalézt ZDE na webových stránkách Petice.com.

Na pozici ministra zdravotnictví navrhnul v pondělí Prymulu Andrej Babiš poté, co odstoupil dosavadní ministr Adam Vojtěch. Následně epidemiologa přijal i prezident Zeman. Na úterní tiskové konferenci na ministerstvu zdravotnictví Prymula připustil omezení hromadných akcí, zavírání škol i hospod. Na veřejnosti se okamžitě zvedla vlna nevole.

Na Prymulu zaútočila i známá herečka Ana Geislerová, když sdílela právě epidemiologovo živnostenské oprávnění k výrobě zdravotních prostředků. K tomu jen lakonicky dodala: „No, připravenej už je dýl...“ Prymula přitom vysvětlil, že si živnost založil, když odcházel z ministerstva, ale nic v tomto směru údajně nepodniká.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: AZy

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

„Tohle nepřipustím! Nebudete urážet Václava Havla!“ Po internetu koluje starší video, v němž během ž…

Football news:

Marcus Rashford is the pride of all England, from the Queen to Jurgen Klopp. He again fed children across the country - and received the Order
Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League