Czech Republic

Prymula na nás vystrkuje zadek! Miroslava Němcová prý tuší, co od něj chtěl Faltýnek

„Roman Prymula na nás vystrkuje zadek! Za asistence premiéra a prezidenta! To si nesmíme nechat líbit!“ obula se do našich předních činitelů senátorka Miroslava Němcová (ODS). Verzi, že Prymula s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem během noční schůzky v restauraci řešili zdravotnické mise, opoziční senátorka nevěří. Nabízí vlastní verzi, co že se v místě setkání odehrálo. „Specialista na obskurní schůzky pan Faltýnek přemlouval ministra Prymulu, aby kývl na post premiéra,“ líčí Němcová ve svém komentáři pro server Forum24.cz.

Prymula na nás vystrkuje zadek! Miroslava Němcová prý tuší, co od něj chtěl Faltýnek
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

hlasovalo: 5487 lidí

„Je to měsíc a den, kdy Andrej Babiš uvedl do funkce nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Jmenování prezidentem v Lánech proběhlo – jak to říci – hodně nestandardně. Prezident sesutý v křesle, ministr si k němu jde pro jmenovací listinu, sehne se a my v dlouhém záběru máme potěšení sledovat páně ministrovo pozadí. Ten záběr vysvětluje dnešní dění,“ píše ve svém komentáři Němcová.

Připomněla, že Prymula před týdnem promlouval skrze televizní obrazovky k národu, kde mu dělalo pozadí „aranžmá s nehnutě stojícími šéfy nemocnic“; to dle senátorky „připomínalo krematorium“.

Ministr ve svém projevu apeloval k dodržování pravidel, dle Němcové však „bez empatie, pokory či snahy povzbudit“. „V době, kdy již vláda promrhala důvěru veřejnosti, k nám mluvil jako k chovancům nápravného zařízení,“ hodnotí zpětně Prymulův projev.

Večerní návštěvu restaurace Prymulou pak spatřuje obzvlášť nevhodnou v době, kdy vláda opětovně zastavila ekonomiku, školy i společenský život. „Spousta lidí je nešťastných, neví, jak se uživí, zdravotníci procházejí kritickým obdobím,“ jmenuje.

Verzi, že Prymula s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem řešili zdravotnické mise, opoziční poslankyně nevěří. Má však jistou teorii, co se probíralo: „No jistě: co také jiného se řeší o půlnoci v zakázané restauraci. Jediné, co napadá mě, je, že specialista na obskurní schůzky pan Faltýnek přemlouval ministra Prymulu, aby kývl na post premiéra. Smysl by to dávalo. Vždyť v rozhovoru před pár dny vysvětloval národu, že Andrej Babiš už je na pokraji svých sil.“

Ministr zdravotnictví dle ní „zatloukl poslední hřebíček do rakve důvěry občanů ve vládu Andreje Babiše“. „Vysmál se občanům, zdravotníkům, živnostníkům, pedagogům, seniorům, studentům a jejich rodičům. Ukazuje se čistá symbolika lánského jmenování. Roman Prymula na nás vystrkuje zadek! Za asistence premiéra a prezidenta! To si nesmíme nechat líbit!“ burcuje.

V aktuálním čase podle političky není možné spoléhat se na vládu. „Vláda nám hází klacky pod nohy, ale to vybereme. Buďme k sobě pozorní a pomáhejme si navzájem!“ vyzvala.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , ekonomika , Němcová , Prymula , zdravotnictví , Zeman , ministr zdravotnictví , Faltýnek , nouzový stav , koronavirus , Forum24.cz , COVID-19

autor: rak

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…

Football news:

Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option