Czech Republic

První sníh sezony napadl na Šumavě, na Plechém leží patnáct centimetrů

„Letos se jedná o první sníh. Na høebech Šumavy nad tisíc metrù zùstal ležet sníh, což je napøíklad Kvilda, kde je pár centimetrù snìhu. Na místech nad 1 300 metrù máme automatické snìhomìrné stanice, kde napøíklad na Plechém je nyní 15 centimetrù snìhu,“ øekl iDNES.cz Martin Tomáš z Èeského hydrometeorologického ústavu (ÈHMÚ).

Pøes den dle jeho informací ve vıškách nad tisíc metrù mùže ještì snìžit, ale bude teplo, takže sníh bude odtávat. „Byla to taková rychlá epizodka, obzvl᚝ na høebech sníh mùže ještì chvíli ležet,“ uvedl Tomáš.

Ménì snìhu napadlo i v Krušnıch horách, tam sníh napadl ve vyšších polohách. Na nejvyšším vrcholku Klínovci bylo pár centimetrù snìhové pokrıvky.

Na nejvyšších èeskıch horách Krkonoších v noci nenapadl žádnı sníh. „Hory na severu a severovıchodì zemì jsou nyní v teplém vzduchu, ten studenı sklouzává od západu zemì na jih. Dnes to není o vıšce, ale o tom, kam se dostal studenı vzduch,“ vysvìtlil meteorolog.

Na Šumavì by mohlo snìžit i bìhem dne a v první èásti noci na nedìli, nicménì protože je zemì teplá, sníh bude odtávat. Poté se èeské území bude dostávat do teplejšího vzduchu a snìžit by tak už nemìlo. Prodlouženı víkend bude na celém území spíš deštivı.

Football news:

Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A
Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation