Czech Republic

První elektrické kombi nabídne Porsche

V nabídce současných elektromobilů převažují modely s karosérií typu SUV, případně se jedná o sedany nebo menší hatchbacky. Nyní na trh vstupuje první elektrické kombi.

Model s označením Taycan Cross Turismo vyvinuli specialisté značky Porsche a jak napovídá první slovo v názvu, jedná se o odvozeninu z již nabízeného sedanu Taycan.

Oproti němu díky zvýšenému podvozku získal tento automobil schopnost projet také lehčím terénem. Leckomu se bude také hodit zvětšení prostoru nad hlavou pro cestující na zadních sedačkách díky méně se svažující střeše.

Zavazadlový prostor má objem 446 litrů, v případě sklopení opěradel zadních sedadel se zvětší až na hodnotu 1212 litrů.

V útrobách se nachází stejná technika jako v klasickém Taycanu. To znamená, že se bude nabízet ve verzi Taycan 4 s vvýkonem 280 kW, dále Taycan 4S se 360 kW, Taycan Turbo se 460 kW a konečně Taycan Turbo S. Ten nabídne využití dvou elektromotorů s celkovými 500 kW. Tato nejsilnější verze se rozjede z klidu na stokilometrovou rychlost za 2,9 sekundy a je schopna vyvinout tempo až 250 kilometrů v hodině.

V podlaze ze vždy zabudována vysokonapěťová baterie s kapacitou 93,4 kWh. Dojezd se v závislosti na zvolené výkonové verzi pohybuje od 429 do 456 kilometrů.

Díky využití osmisetvoltové elektrické soustavy je auto schopné velmi rychlého dobíjení. Do baterie může “téci” výkonem až 270 kW. V takovém případě lze baterii z pěti na osmdesát procent kapacity za 22,5 minuty a již za pět minut lze získat dostatek energie pro ujetí dalšího sta kilometrů.

Ceny vozů byly zatím stanoveny pro německý trh a začínají na úrovni 93 635 eur, což je zhruba 2,45 miliónu českých korun.

Autonaelektřinu.cz

Football news:

Tuchel about the Super League: I don't want to get involved in this, because my words may sound like an excuse
UEFA has approved a change in the format of the Champions League. The Europa League and the LK will also lose the group stage from 2024
Lineker on Super League: Klopp has always been a man of the people. I wonder what coaches like Jurgen and Pep will say
UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense