Czech Republic

Proč odešel od Blatného? Zrušené schůzky. Pořád dokola. Vůbec jsem ho neviděl, říká profesor

Bývalý náměstek pro zdravotní péči na ministerstvu zdravotnictví Aleksi Šedo v rozhovoru pro server iDnes.cz uvedl, že s šéfem resortu Janem Blatným se nedalo pracovat.

Proč odešel od Blatného? Zrušené schůzky. Pořád dokola. Vůbec jsem ho neviděl, říká profesor
Foto: repro youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.
reklama

Řada lidí ministerstvo zdravotnictví za poslední dobu opustila. 1. prosince národní koordinátor testování, 14. ledna ředitel Státního zdravotního ústavu, 19. ledna politická náměstkyně, 25. ledna národní koordinátor vakcinační strategie, 26. ledna náměstek pro zdravotní péči. Co se děje na ministerstvu zdravotnictví? To mimo jiné vysvětloval právě Aleksi Šedo serveru iDnes.cz.

„Vidění jsme měli různé, ale hlavní problém byl v tom, že jsme to vlastní vidění ani vzájemně neznali. Začínal jsem za ministra Adama Vojtěcha, a i když jsme nebyli osobní přátelé a neznal jsem jej tolik, měl jisté rysy idealismu v nejlepším slova smyslu. Pak přišel tvrďák a pragmatik Prymula. Oceňoval jsem u něj, že jeho ano bylo ano, názory byly jasné a neumím si u něj představit, že by něco podepsal a pak říkal, že to nepodepsal. S oběma těmito džentlmeny jsem byl jako náměstek v denním kontaktu. S ministrem Blatným, když nepočítám větší schůze týmů, jsme spolu za celou dobu mluvili asi patnáct minut a já si myslím, že takto se pracovat v nejužším týmu nedá,“ poznamenal Šedo.

“Člověk nechce být nespravedlivý, je jasné, že v koronavirové době se schůzky posouvají, ruší a tlak na ministra je obrovský, ale já v práci bývám dvanáct třináct hodin a že bychom se nemohli sejít na čtvrt hodiny jeden den, to si prostě nemyslím,“ dodal. Vadily mu zejména několikrát zrušené schůzky. On sám šel podle svých slov na ministerstvo s jasnými představami, co by udělal rád. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: vef

Football news:

Antonio Conte: The fans of our rivals said that Conte should be kicked out of Inter. It would help them
Real Madrid is ready to listen to proposals for Varane if contract negotiations do not start by the summer
Antonio Cassano: Juve bought Ronaldo to win the Champions League, but the results got worse. They took Serie A without him
Manchester United could buy Pau Torres from Villarreal. Kunde from Sevilla is too expensive
Lautaro Martinez: I negotiated with Barca, but that's in the past. I will sign a new contract with Inter
Miguel Veloso: Ronaldo is like Jordan, he's a legend. Cristiano will be the best scorer in the history of football
Dallas Hara forward: If Messi goes to MLS, I will kiss his feet