Czech Republic

Proč měli noční schůzku v restauraci a ne na ministerstvu? K průšvihu Prymuly se ozval Vojtěch

„Prymulovu schůzku v restauraci nechápu,“ říká exministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro CNN Prima News k pochybení svého nástupce. Ministr Roman Prymula je kritizován za to, že v jeden večer porušil hned několik opatření, která sám nařídil. Do čela resortu zdravotnictví se Vojtěch vrátit nechce.

Proč měli noční schůzku v restauraci a ne na ministerstvu? K průšvihu Prymuly se ozval Vojtěch
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
reklama

„Je to bezesporu nešťastná věc. V této době, kdy situace je senzitivní, jsou zaváděna velmi restriktivní opatření, která je nutno dodržovat. Ministr zdravotnictví, jenž je tou hlavou a tváří těch opatření, která prosazuje, musí být ten nejlepší z nejlepších v jejich dodržování. Bohužel, tady k tomu podle všeho nedošlo, takže to považuji za nešťastné,“ komentoval Vojtěch přešlapy ministra Romana Prymuly. Ten se vydal na noční schůzku do pražské restaurace, přestože tyto podniky měly mít dle vládního nařízení zavřeno, a byl bez roušky.

Vojtěch se prý příkladem snažil jít a pravidla dodržovat. „Nevím o tom, že by mě někdy načapali, já jsem se snažil vždy opatření maximálně dodržovat a neporušovat je. Pokud ministerstvo zdravotnictví ta opatření nastavuje – a ministr zdravotnictví je má před veřejnosti obhajovat a vytvořit ve veřejnosti k opatřením důvěru – musí být tím, kdo je bude dodržovat jako první,“ zopakoval Adam Vojtěch.

O návratu do funkce ministra neuvažuje. „Svou misi na ministerstvu zdravotnictví považuji za ukončenou. Chci se teď věnovat poslaneckému mandátu, pak řešit nějakou další životní dráhu, ale v tuto chvíli to určitě není na stole,“ sdělil Vojtěch.

Místo konání té schůzky ho zarazilo. „Sám jsem byl překvapen, proč k tomu došlo. Já jako ministr zdravotnictví jsem oficiální schůzky měl primárně na ministerstvu zdravotnictví, které má ministr k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, kdykoliv je potřebuje. Měli jsme často schůzky ve 2:00 či ve 3:00 ráno, když bylo potřeba v té nejkrizovější situaci. Takže nevím, proč schůzka neproběhla na ministerstvu zdravotnictví, ale v té restauraci,“ podotkl Vojtěch.

Spekuluje se o nástupcích Romana Prymuly, padají nejrůznější jména. Podle Vojtěcha by bylo obecně dobře, aby se resortu zdravotnictví ujal člověk, který ten resort zná a bude vědět, do čeho jde, aby se nemusel příliš dlouho rozkoukávat.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: nab

Jinde na netu:

Další články z rubriky

VIDEO Tomáš Klus složil píseň: Babiš? Varoval jsem vás! Jsme v p*deli

Zpěvákovi Tomáši Klusovi došla trpělivost s vývojem v Česku. Své politické názory vyjadřuje v novém …

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net