Czech Republic

Pro signál musí student vylézt 8 metrů. Jeho drsný vzkaz z břízy obletěl Rusko

Alexej Dudolakov žije ve vesnici Stankeviči poblíž ruského Omsku, kde studuje na Institutu vodní přepravy. V důsledku opatření proti šíření koronaviru zavedla jeho škola distanční výuku a Alexej musí být se svými spolužáky a pedagogy v kontaktu přes internet. Malá sibiřská vesnice ale nemá dostatečné síťové pokrytí a pro potřebnou sílu signálu musí Alexej lézt na vysokou břízu poblíž vesnice.

RFE - Ruský student vylezl na strom kvůli internetovému signálu

RFE - Ruský student vylezl na strom kvůli internetovému signálu | Video: Rádio Svobodná Evropa

Situaci by vyřešila stavba nového vysílače, který by pokrytí zlepšil. Mobilní operátor ale argumentuje nízkým počtem obyvatel vesnice. Podle něj by se vysílač v oblasti nevyplatil.

 Student se s prosbou obrátil i na gubernátora regionu Omsk Alexandra Burkova. Tomu zaslal prostřednictvím sociální sítě TikTok video, ve kterém popisuje svůj problém a také zdravotní komplikace, jež mu časté lezení na strom způsobilo. Na jeho výzvu zatím neodpověděl.

Football news:

Chelsea will give Drinkwater the third rent - Kasimpasa. He has not played since February
Neymar: I became an icon and idol in football. Courage is my main advantage
Ole Gunnar Solskjaer: Liverpool want to beat everyone. Manchester United knows that they can beat anyone
Messi missed today's Barca training session
There are three candidates left in Barca's presidential race (one more starred in tears). Here are their programs and plans for Messi
Rashford - Rooney: One of the greatest. Playing with you was a dream come true
Zlatan did not allow Kalul to play in gloves: How can a young defender make his debut like this? He will definitely not scare the strikers