Czech Republic

Pro LeBrona s Davisem snadná práce. Prvnímu finále NBA Lakers dominovali

Støedeèní zápas si podmanily obì superhvìzdy Lakers. Anthony Davis nastøádal 34 bodù, devìt doskokù a tøi bloky, LeBron James docílil 25 bodù, 13 doskokù a devíti asistencí. 

V dresu Heat byl nejvýraznìjší postavou Jimmy Butler, který nastøílel 23 bodù, aè má potíže s levým kotníkem. 

Další dva klíèoví hráèi Miami zápas ani nedohráli. Slovinský rozehrávaè Goran Dragiè odstoupil ve druhé ètvrtinì kvùli poranìní levého chodidla a mladý pivot Bam Adebayo, který by jako jediný mohl zastavit Davise, si ve tøetí èásti po støetu s Dwightem Howardem zhoršil zranìní levého ramene.

Klání pøitom pro pátý nasazený tým Východní konference nezaèalo zle. Pìt a pùl minuty po startu se sestava trenéra Erika Spoelstry dostala po trojce Jaeho Crowdera do vedení 23:10 a pøinutila soupeøe k time outu. To však bylo z její strany víceménì vše, zbytek utkání patøil LeBronovi a spol.

„V úvodu jsme dostali facku, což nás probudilo. Od té chvíle jsme zaèali hrát, jak nejlépe umíme,“ glosoval utkání James.

Lakers první ètvrtinu nakonec ještì dokázali vyhrát 31:28, v poloèase vedli už 65:48 a celkovì si v prvním finálovém støetnutí vypracovali náskok až 32 bodù. Vládli pøedevším na doskoku (54:36), lépe støíleli z pole (45 procent ku 43 procentùm), z trojky (40 procent ku 31 procentùm) a promìnili 25 z 27 šestek oproti 11 úspìchùm soupeøe.

„Musím Lakers ocenit, hráli výbornì. Sami jsme o mnoho lepší, než jsme dnes pøedvedli, do druhého duelu se musíme zlepšit,“ mraèil se pøed novináøi Spoelstra. 

„Byli jsme lepší na obou stranách høištì,“ shrnul duel Davis, jenž nastoupil k prvnímu finále v kariéøe. Kromì nìj a Jamese táhli Lakers Kentavious Caldwell-Pope s 13 body, Danny Green s 11 body a Alex Caruso s 10 body. Ani nevadilo, že snajpr Kyle Kuzma zùstal jen na tøech bodech (støelba 1/7).

James, v posledních dvou sezonách tradièní opora Lakers, se mimo jiné stal teprve sedmým hráèem v historii ligy, který nastoupil k 50. finálovému zápasu kariéry. Co se týèe úvodních duelù nejsledovanìjší série vyøazovacích bojù, to byla z deseti pøedstavení teprve jeho druhá výhra (dosud 1-8) a první od roku 2011. Tehdy oblékal prvním rokem dres Miami a jeho tým nakonec prohrál s Dallasem.

V dresu poražených nastøílel 18 bodù náhradník Kendrick Nunn, další mladý hráè z lavièky Tyler Herro dodal 14 bodù. ovšem trefil jen šest z 18 støel a pøi jeho pobytu na høišti Heat prohráli o 35 bodù, což je vyrovnané minimum finále z roku 2000. Výraznì negativní bilanci mìli i veterán Andre Iguodala a Jae Crowder. 

Finále NBA

1. zápas

Davis 34, James 25, Caldwell-Pope 13, Green 11, Caruso 10, Morris 8, Rondo 7, Kuzma a Cook po 3, Howard 2 - Butler 23, Nunn 18, Herro 14, Crowder 12, Adebayo 8, Iguodala 7, Dragiè 6, Olynyk a Hill po 4, Jones 2.

Football news:

Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League
The Catalan authorities refused to postpone the referendum on a vote of no confidence in Bartomeu. It will be held on November 1-2
La Liga President on Messi's departure: It won't be a drama for us. And his reputation will suffer
Ronaldo is a fan of the UFC. Rooting for Khabib, training with Conor, signed up for all the top fighters
Only Milan have not lost points this season in the top 5 of the European leagues. Aston Villa lost 0:3 in the