Czech Republic

Primátor Bělica: Nový výtah jsem si osobně vyzkoušel

Výměna výtahů v havířovských městských bytech zdárně pokračuje. Další nový výtah už slouží ke spokojenosti nájemníků.

Primátor Bělica: Nový výtah jsem si osobně vyzkoušel
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Primátor města Havířov Josef Bělica
reklama

Začátkem ledna byla zahájena v bytovém domě na ulici Švabinského v části Havířov-Město další etapa výměny výtahů. Jeden z již dokončených si byl osobně vyzkoušet i primátor města Josef Bělica. Městská realitní agentura připravila pro letošní rok harmonogram, který zahrnuje výměnu 109 výtahů. Město Havířov to bude stát více než 154 milionů korun.

„My jsme se přišli podívat na průběh rekonstrukce výtahů, což je významná investiční akce v našem městě. Je to 6 týdnů, co jsme na tomto místě byli předávat staveniště a dneska jsou první výtahy hotovy. Jeden jsem si osobně vyzkoušel. Výtah je krásný, moderní a nájemníci jsou s ním spokojeni. Investice je to nemalá, a tak je důležité sledovat průběh prací, jestli vše probíhá řádně, podle termínů. A vypadá to, že ano. Jsem za to moc rád,“ konstatoval havířovský primátor Josef Bělica.

„Výtahy nově stojí v mezipatrech, to znamená přímo u bytových jednotek, jsou dostatečně velké, aby se tam vešel nájemník i s kočárkem nebo větším nákupem a mají nosnost 480 kilogramů. Postupně je budeme vybavovat i kamerovým systémem. O každé výměně výtahu správci bytových vchodů s předstihem informují na vývěsních místech jednotlivých vchodů,“ dodal jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič.

Bezpečnost, spolehlivost, obsluha, komfort. To jsou důvody, proč se začaly výtahy v havířovských městských bytech měnit. Použití nových technologií a vyspělých metod výroby přináší podstatné zvýšení komfortu, snížení hlučnosti, nové výtahy jsou rychlejší a technologicky odpovídají současným normám. Jedná se o další etapu realizace výměny zastaralých výtahů ze 70. let minulého století. Pět nových výtahů za více než 6,2 milionů korun už mají od loňska nájemci v těchto bytových domech: v ulici K.V. Raise č. p. 8, 10, 12, 14 v Havířově-Městě a v ulici Kubelíkova č. p. 10 v Havířově-Podlesí.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Ceferin on the withdrawal of the Premier League clubs from the Super League: We are once again united and moving forward together
Tuchel on the fight for the top 4: Everything is in the hands of Chelsea
Chelsea announced their withdrawal from the Super League last of the Premier League clubs
Six English clubs - Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal and Tottenham - intend to return to the Association of European Clubs (ESA) after they decided to withdraw from the European Super League
Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League