Czech Republic

Příliš dlouhý sprint s minimaxem. Vůz formule 2 pohltily v Soči plameny

Druhý závod formule 2 v Soči se proměnil v boj s ohněm. Po kolizi se soupeřem se vzňal vůz Lucy Ghiotta. Ital sice vyvázl z bouračky bez zranění, ale monopost mu málem celý shořel.

Požár vozu formule 2 Lucy Ghiotta v druhém závodě v Soči po kolizi s Jackem Aitkenem

Požár vozu formule 2 Lucy Ghiotta v druhém závodě v Soči po kolizi s Jackem Aitkenem | Video: Youtube.com

Nedělní sprint F2 v rámci Velké ceny Ruska přinesl pro dva piloty a hasiče ze Soči velmi horké chvilky.

V sedmém kole se dostali v plné rychlosti do kontaktu britský jezdec Jack Aitken a Luca Ghiotto z Itálie. Zatímco vůz pravděpodobného viníka kolize se "jen" rozbil o svodidla, Italův stroj vletěl mezi části bariéry a tam začal hořet.

Aitken a Ghiotto vyvázli z karambolu, při němž byla rychlost během nárazu na bariéry téměř 200 km/h, bez zranění a v klidu odkráčeli do auta zdravotníků, které je odvezlo do boxů.

Ovšem než na místo dorazili hasiči, už se z monopostu týmu Hitech Grand Prix valil hustý dým. Na zdolání ohně záchranáři spotřebovali několik minimaxů. Byť byla formule pokrytá hasící pěnou, stále bylo nutné likvidovat zbývající ohniska požáru.

I když se někteří experti i fanoušci podivovali, že zákrok přišel pozdě a vůz mohl doznat mnohem menších škod, ředitel závodů F1 Michael Masi práci ruských hasičů a pořadatelů hájil.

"Pořadatelé se na místo dostali docela brzy. Problém byl ale v tom, že se havárie stala poměrně daleko od jejich nejbližších stanovišť. Na nich byli také hasiči, ale museli s minimaxem běžet nějakých 150 metrů. Jakmile byl závod přerušen, vydali se na místo také traťoví komisaři z druhé strany závodní dráhy," vysvětlil Masi.

Šampionátu formule 2 před posledními dvěma dvojzávody v Bahrajnu stále vévodí Mick Schumacher. Syn sedminásobného šampiona F1 Michaela má v čele 22bodový náskok před Britem Callumem Ilottem. Pilot české stáje Charouz Racing System Louis Delétraz je sedmý. Za lídrem zaostává o 69 bodů, takže je stále ještě teoreticky ve hře o titul.

Football news:

Asensio on Real Madrid: One of the best squads in the world. Atletico and Sevilla can become our competitors in La Liga
Manchester United issued a warning to Greenwood due to his discipline problems. He was not in the squad for two games in a row
Raheem sterling: we Need to fight insults on the Internet. Do people want to change something?
Mourinho on Europa League: it's not fair that you get clubs from the Champions League in the play-offs
In real Life, they thought about changing the coach. Candidates - Pochettino and Raul (As)
Khabib: I like Football more than MMA. There is no need to beat, break. Just by beauty you show what a professional you are
Gem, a masterpiece, from Russia with love: in Italy, love the Beginning