Czech Republic

Přijde Slavia o svou hvězdu? Stancia si vyhlédl Trabzonspor, nabízí dva miliony eur

Turecký Trabzonspor touží po slávistickém záložníkovi Nicolae Stanciuovi. Za sedmadvacetiletého záložníka podle místních médií nabízí Slavii částku okolo dvou milionů eur, tedy přes 50 milionů korun.

Předloni to byl největší nákup v historii české ligy. Slavia za rumunského špílmachra Nicolae Stancia zaplatila čtyři miliony eur, podle tehdejšího kurzu 108 milionů korun. Zároveň šlo o velmi pikantní transfer: záložník s geniální pravačkou sice přicházel z Al Ahlí, v saúdskoarabském klubu se však jen mihl poté, co narychlo opustil pražskou Spartu.

Po necelých dvou letech je možné, že Stanciu červenobílý dres zase vysvlékne. Mocně po něm zatoužil istanbulský Trabzonspor, jehož trenér Abdullah Avci shání náhradu za dlouhodobě zraněného Abdulkadira Omura. Jako prvního si vyhlédl Chiquinha z Benficy, po odmítnutí portugalského klubu se stal mužem číslo jedna na seznamu vytoužených posil právě Stanciu.

Podle nejčtenějšího sportovního magazínu v Turecku Fanatik už Trabzonspor oslovil nejen Slavii, ale také hráčovy agenty.

Suma ve výši dvou milionů eur sice není pro červenobílé nijak závratná. Pokud by ale Turci výrazně přitlačili, Slavia by se o uvolnění drobného Rumuna minimálně pobavila. Stanciu v Edenu bere přes milion korun měsíčně, ale v této sezoně předváděl hodně kolísavé výkony a ne vždy se objevil v základní sestavě. 

Football news:

Real Madrid is ready to listen to proposals for Varane if contract negotiations do not start by the summer
Antonio Cassano: Juve bought Ronaldo to win the Champions League, but the results got worse. They took Serie A without him
Manchester United could buy Pau Torres from Villarreal. Kunde from Sevilla is too expensive
Lautaro Martinez: I negotiated with Barca, but that's in the past. I will sign a new contract with Inter
Miguel Veloso: Ronaldo is like Jordan, he's a legend. Cristiano will be the best scorer in the history of football
Dallas Hara forward: If Messi goes to MLS, I will kiss his feet
Manchester United are ready to consider offers for De Gea and Martial. Henderson wants to leave if the Spaniard stays