Příbram překvapila v Olomouci. Vydřela remízu a v lize už není poslední

Fotbalisté Olomouce v 10. ligovém kole pouze remizovali doma s Příbramí 1:1. Hanáky poslal ve 37. minutě do vedení z penalty David Houska, ale dvě minuty před koncem srovnal střídající Emmanuel Antwi. Hosté potřetí po sobě bodovali a opustili poslední místo v tabulce. Sigma podruhé za sebou ztratili v závěru vítězství a může přijít o třetí příčku.

Olomouc podle očekávání začala aktivněji. Už v druhé minutě se po centru z pravé strany do střelecké pozice uvnitř vápna dostal Nešpor, jeho pokus ale zamířil nad.

Sigma poté držela míč a dobývala příbramskou obranu. Do šance se znovu dostala o 20 minut později z podobné akce jako na začátku. Tentokrát zakončoval Falta, který ale také pálil nad. Po půlhodině Hanáci rozehráli nakrátko roh a Houska po krátké kombinaci vystřelil těsně vedle. O tři minuty později trefil Poulolo pouze boční síť.

Ve 35. minutě po centru z pravé strany fauloval hostující Nový ve vápně Nešpora a rozhodčí Petřík nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Houska a střelou k pravé tyči otevřel skóre. Gólem oslavil svůj 150. ligový start.

Příbram v první půli ani jednou nevystřelila, po změně stran však vyrovnala hru. V 65. minutě měl blízko ke gólu hostující Voltr, který dostal přesný centr do vápna a z voleje zamířil jen těsně vedle. V 81. minutě pak Hanáky zachránila tyč poté, co Voltr tečoval Folprechtovu střelu.

Na druhé straně střídající Zifčák jen trefil brankáře Kočího a Sigma za to pykala. Agilní Voltr v 88. minutě našel centrem na přední tyči nabíhajícího Antwiho a ten hlavou srovnal. Příbram stejně jako v minulém venkovním utkání v Brně gólem v závěru vydřela remízu 1:1 a s Olomoucí bodovala podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

10. kolo první fotbalové ligy:

Branky: 37. Houska z pen - 88. Antwi. Rozhodčí: Petřík - Caletka, Dohnálek - Machálek (video). ŽK: Poulolo, Nešpor, Houska - Folprecht, Nový, Vávra. Bez diváků.

Sestavy:

Olomouc: Mandous - Radek Látal, Hubník, Poulolo, Hála - González (78. Zifčák), Chytil (68. Breite), Houska (87. Zahradníček), Greššák, Falta - Nešpor (86. Beneš). Trenér: Radoslav Látal.

Příbram: Kočí - Nový (74. Tregler), Kleščík (74. Vais), Soldát, Cmiljanovič - Pilík (84. Kvída), Zorvan (74. Antwi), Rezek, Folprecht, Vávra (74. Svoboda) - Voltr. Trenér: Čuhel.

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million