Czech Republic

Prezident Zeman v Lánech jedná s Hamáčkem

Praha - Prezident Miloš Zeman v Lánech jedná na pravidelné schůzce s vicepremiérem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD). Podle pondělního Hamáčkova vyjádření spolu budou politici mluvit mimo jiné o činnosti Ústředního krizového štábu, který vláda obnovila kvůli zhoršení epidemie koronaviru, nebo o zabezpečení říjnových senátních a krajských voleb právě v souvislosti s epidemií. Zeman ještě před Hamáčkem přijal předsedu komunistů Vojtěcha Filipa, uvedl na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Hamáček a Zeman se budou zabývat i aktuálními politickými otázkami. Je tedy možné, že se vrátí k pondělní výměně ministra zdravotnictví, kterým se po rezignaci Adama Vojtěcha stal jeho bývalý náměstek a pozdější vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula (oba za ANO).

Zeman Hamáčka přijímá pravidelně jednou za měsíc, podobně jako premiéra Andreje Babiše (ANO). Na tomto formátu setkávání se s místopředsedou vlády prezident dohodl na začátku roku. Přes léto se schůzky nekonaly.

vláda Zeman Hamáček koronavirus

Football news:

Georginho Wijnaldum: Pickford went for an idiotic tackle. In matches with Everton, this often happens
Cech is included in Chelsea's Premier League bid. He ended his career as a player in the summer of 2019
Chiellini is in 3rd place for Juventus in the Champions League. Only Buffon and Del Piero played more
Eric ten hag: Liverpool is the best team in the world. But the game with Aston Villa showed that they are not perfect
Wenger on Ozil: Creative players need to be Supported. Mesut - outstanding player, champion
Nyom wouldn't jump on Suarez or Ramos like he did on Fati. Ex-Alaves player ELA about Getafe defender
Romero found out about the exclusion from the application for the Premier League through social networks. Manchester United did not notify him