Czech Republic

Premiér Babiš: Roman Prymula, člověk jako stvořený pro válku s virem

Komentář na facebookovém profilu k novému ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi

Premiér Babiš: Roman Prymula, člověk jako stvořený pro válku s virem
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Ministr zdravotnictví Roman Prymula, pokud ho mám uvést se všemi tituly a hodnostmi, tak plukovník prof. Roman Prymula, MD, CSc., PhD. Postava jako z amerického filmu. Voják. Jeden z nejschopnějších vědců v boji proti epidemiím na světě. Špičkový manažer, dokonce manažer roku 2015 ve zdravotnictví.

Hned po dokončení studií medicíny se začal specializovat na epidemiologii, mikrobiologii a hygienu. Jako vědec vyvíjel vakcíny proti nakažlivým chorobám a dnes je to jeden z hlavních expertů na světě specializujících se na boj proti SARS, což je velice podobný virus jako covid-19.

Jako vědec publikoval spoustu článků a kapitol o očkování proti nakažlivým nemocem a taky monografii o bioterorismu a SARSu. Jeho články otiskli dokonce v nejprestižnějších časopisech The Lancet a The New England Journal of Medicine, což se povedlo jen pár vědcům z naší republiky. K tomu je člen redakčních rad hned několika vědeckých časopisů a působí jako poradce několika českých i mezinárodních organizací. Čili v prostředí špičkových vědců má velmi silné místo.

Mnoho let člen poradního sboru NATO, poradce World Health Organization (WHO), člen předsednictva European Centre for Disease Prevention and Control - ECDC ve Stockholmu a prezident Vaccine Awareness Group.

Pan profesor je zároveň voják a manažer, člověk jako stvořený pro válku s virem. Byl rektor Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně, děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, vedoucí katedry epidemiologie Vojenské lékařské akademie. Byl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a na řízení nemocnic má taky mezinárodní atest z University of Birmingham. Řídit nemocnici je nesmírně komplexní úkol. A navíc mistr České republiky v šachu a mistr Mezinárodní šachové federace FIDE - International Chess Federation.

Věřím mu.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward
Gian Piero Gasperini: Miranchuk has just started training. We have a lot of players, rotation is inevitable
Goretzka about 4:0 with Atletico: We were lucky that we didn't miss out at the beginning. It took 10 minutes to get involved
Klopp on the win over Ajax: it wasn't radiant football, but we scored three points