Czech Republic

Premiér Babiš: Rekonstrukce dálnice D1 probíhá podle plánu

Dálniční most Vysočina na D1 u Velkého Meziříčí prošel generální opravou. Jeho zmodernizovanou podobu si v sobotu 28. listopadu 2020 přijeli prohlédnout předseda vlády Andrej Babiš a místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček.

Premiér Babiš: Rekonstrukce dálnice D1 probíhá podle plánu
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

V neděli 29. listopadu bude jízda mezi Prahou a Brnem po dálnici D1 zase o něco plynulejší. Po generální opravě bude pro plný provoz otevřen zmodernizovaný most Vysočina u Velkého Meziříčí. Celkem 425 metrů dlouhý a 70 metrů vysoký most je hlavním objektem modernizace úseku 19 dálnice D1. Během oprav byl v obou jízdních pruzích rozšířen na 12,5 metru, proběhla sanace spodní stavby mostu a protikorozní úprava povrchů. Modernizace na celkem 5,9 kilometrů dlouhém úseku u Velkého Meziříčí stála 1,58 miliardy korun a je spolufinancována z evropských fondů.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 13349 lidí

„Jsem velice rád, že rekonstrukce dálnice D1, úseku Praha–Brno v délce 160 km, probíhá podle plánu. Letos vlastně dokončíme sedm úseků oprav, práce skončí začátkem prosince,“ uvedl premiér Andrej Babiš. „Na příští rok zůstane k rekonstrukci asi 50 kilometrů. Důležité je zdůraznit, že ta dálnice se de facto staví nově. Každá strana se rozšíří o 75 centimetrů, to znamená dohromady 1,5 metru, což je z hlediska bezpečnosti velice důležité,“ upozornil předseda vlády.

Pro rok 2021 zbývá na brněnské dálnici dokončit pět posledních úseků z celkem dvaceti. Na jaře bude zprovozněno osm kilometrů na zbývající části úseku 12 u Humpolce, takže v příštím roce probíhat práce už jen na čtyřech úsecích v délce zhruba 41 kilometrů. Kompletní modernizace D1 bude dokončena v říjnu 2021.

„Chtěl bych poděkovat řediteli ŘSD, chtěl bych poděkovat firmě Metrostav, české firmě, která realizovala tuto náročnou rekonstrukci, a chci poděkovat i panu ministrovi, který tlačí na to, abychom dálnice jsme skutečně stavěli. V tuto chvíli máme rozestavěných 127 kilometrů dálnic, příští rok k tomu přibude dalších 120 kilometrů dálnic a pan ředitel je pod naším velkým tlakem, aby ty termíny zkracoval, což se mu také daří. V pondělí se otevře další úsek na Karlovy Vary. A Ředitelství silnic a dálnic je dnes největší investor v České republice,“ podotkl premiér Babiš.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Kordová Marvanová (STAN): Nový stavební zákon v parlamentu

Komentář na faceebookovém profilu k vládnímu návrhu nového stavebního zákona

Football news:

Ronaldo on Zlatan: I wouldn't play until I was 40, even if I didn't have injuries. He is unique
Danny Murphy: Liverpool's match against Manchester United will not be as dull as it was against Man City. I want them to take risks
Jamie Carragher: Liverpool and Manchester United are two of the biggest and most successful clubs in England. This will not change in 20-30 years
Abraham Grant: No one has contacted me from Chelsea. I believe that Lampard will do his job
Andrea Pirlo: Thanks to Conte, I wanted to become a coach. There is a lot of respect and sympathy between us
Gian Piero Gasperini: Miranchuk's goal is to find stability. I have to adapt to his characteristics
Rubiales apologized for the lack of a replay of the moment with the check of the game with the hand of the defender Athletic in the match with Real Madrid