Czech Republic

Pražští Lvi si finále Vyzývacího poháru nezahrají, rozhodl zlatý set

„Celkovì jsme byli velmi úspìšní, rvali jsme se stateènì a zanechali vıbornı dojem. Museli ze sebe vydat maximum, aby nás udolali. Mùžeme bıt spokojení. Teï pøevládá zklamání, ale celkovì spokojenost,“ hodnotil pražskı trenér Tomáš Pomr.

V Praze pøehráli Lvi soupeøe pøedevším za pomoci skvìlého servisu a v odvetì se karta obrátila. Èeskı klub ve všech setech dotahoval náskok soupeøe, což se povedlo jen v koncovce úvodní sady. Lvi prohrávali už 22:24, ale odvrátili i tøetí setbol za stavu 24:25 a pøi jejich první šanci set ukonèit smeèovali domácí do autu.

Lvùm tak staèilo vyhrát k historickému postupu ještì jeden set, ale to se nepovedlo. Od druhého setu totiž byla Ankara lepší. Ráznı útok favorita øídil s 26 body nejlepší hráè utkání Bulhar Atanasov, autor šesti es. „Škodil nám servisem, útokem, všemi èinnostmi,“ uvedl Pomr. K Atanasovovi se pøidaly osmnáctibodové nizozemské posily tureckého celku - univerzál Ter Maat a smeèaø Van Garderen.

Do zlatého setu vstoupili Lvi vıteènì a po autu soupeøe a úspìšném bloku vedli 3:0. Po dlouhé vımìnì ale bylo srovnáno na 6:6 a domácí odskoèili na 10:8 poté, co blok zastavil Špulákùv útok. Po „prasátku“ po podání Ankary už to bylo 13:10 a konec pøišel pøi druhém meèbolu a servisu Nedeljkovièe do pásky.

„Rozhodla kvalitní hra soupeøe. Donutili jsme je odehrát maximum. Byli jsme pod brutálním tlakem a mìli to složité. Strašnì si cením, že jsme si øekli, že to odmakáme, odbojujeme, a tak to bylo. Za každého stavu tam hráèi nechali všechno. Rozhodly mimoøádné vıkony individualit na druhé stranì,“ prohlásil Pomr.

Ve finále tøetího evropského poháru ještì èeskı tım nehrál. Dukla Liberec si v roce 2010 zahrála Final Four a skonèila ètvrtá. Pøed osmi lety byl Liberec v semifinále, ve kterém nestaèil na pozdìjšího vítìze soutìže italskou Piacenzu.

Vyzıvací pohár volejbalistù

Semifinále - odveta

Èas: 134 min. Bez divákù.

Sestava a body Lvù: Nedeljkoviè 3, Janouch 3, Smith 14, Špulák 8, Mihajloviè 16, Paták 15, libero Ježek - Pliaseckij, Toman, Vodièka. Trenér: Pomr.

Nejvíce bodù Ankary: Atanasov 26, Ter Maat a Van Gerderen po 18.

Football news:

Lineker on Barca's Cup win: Koeman did a great job in a difficult time for the club
Zidane about Real Madrid: These players have won a lot, but they want more
Sorokin that St. Petersburg may host additional Euro matches: There is nothing to say yet, there is no guarantee
Paul Pogba: Manchester United must win something. I don't like to play and not win
Coach Athletic Marcelino: Barcelona beat us in the Cup final because they were clearly better
Real Madrid: Congratulations to Barcelona and its fans on a well-deserved victory in the Spanish Cup
Antoine Griezmann: I am happy at Barca. We want to win La Liga as well