Czech Republic

Pražská burza posílila, zdražila většina hlavních emisí

Praha - Pražská burza dnes díky růstu většiny hlavních emisí posílila. Index PX stoupl o 1,14 procenta na 952,47 bodu. Nejvýrazněji zdražily akcie výrobce lihovin Stock, a to o více než tři procenta. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Koruna na začátku týdne stagnovala k euru na 26,65 Kč/EUR. Vůči dolaru dnes česká měna ve srovnání s pátkem zpevnila o 11 haléřů na 23,44 Kč/USD.

Polepšila si naprostá většina hlavních emisí pražské burzy. Nahoru táhly akciový trh hlavně cenné papíry bankovní skupiny Erste, které zaznamenaly největší objem obchodů z hlavních emisí a zároveň i jedno z největších posílení. Zdražily o 2,19 procenta na 596,60 koruny.

Výrazného růstu - o 2,44 procenta na 171,80 koruny - dosáhly i cenné papíry softwarové společnosti Avast. Nejvíce si polepšily akcie Stocku, které posílily o 3,27 procenta na 69,40 koruny.

V červených číslech dnes z hlavních emisí skončily jenom cenné papíry Moneta Money Bank, které zlevnily o 0,55 procenta na 54 korun. Několik dalších emisí stagnovalo.

Česká měna dnes stagnovala k euru a zpevnila vůči dolaru. Koruna k 17:00 posílila k dolaru oproti předchozímu závěru o 11 haléřů na 23,44 Kč/USD. K euru zůstala beze změny na 26,65 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruna k euru dopoledne oslabovala, později ale ztráty umazala. Její kurz se pohybuje kolem dvacetidenního průměru. "Zdá se, že zatímco na globálních trzích vidíme optimismus či pesimismus ohledně druhé vlny koronaviru, koruně to je jedno. Ta je na prázdninách někde u vody," uvedl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora.

Také na globálních finančních trzích byl dnes klid. "Prázdný světový i místní kalendář znamenal jediné, na trzích chyběly kurzotvorné impulzy," podotkl hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

měna burzy akcie BCPP závěr

Football news:

Daniel Sturridge: Returning to the Premier League is my priority. I'm more hungry for football than ever
In Valencia, a coronavirus was detected in two people
And yesterday we also played football. The Copenhagen Keeper made 13 saves, Lukaku scored in the drop, Brunu dragged Manchester United into the semi-finals
Daniel Sturridge: I was Bursting with excitement when I saw the Liverpool players celebrate the championship
Southampton midfielder Schweinsteiger passed the examination before transfer to Tottenham
Jurgen Klopp: Tsimikas will fit perfectly in the Liverpool dressing room
Gradecki about the departure Bayer: Very disappointing. Let's try to win the Europa League next season