Czech Republic

Pražská burza dál posílila, koruna stagnovala k euru

Praha - Pražská burza v úvodu týdne dál posílila. Index PX stoupl o 0,38 procenta na 1108,01 bodu, uzavřel tak nejvýše od loňského 10. února. Přes hranici 1100 bodu se dostal v minulém týdnu. Nahoru ho dnes táhly především Moneta Money Bank a technologická společnost Avast. Se ziskem zakončily obchodování i rakouské tituly. Naopak ztratily akcie energetické firmy ČEZ či Komerční banky. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Koruna znovu stagnovala k euru, vůči dolaru mírně posílila.

Nejvýrazněji dnes posílily cenné papíry Monety Money Bank, které zdražily o 2,37 procenta na 82,05 koruny. Z ostatních finančních emisí si zisky připsaly ještě pojišťovna VIG a Erste Bank, jejich cenné papíry se zhodnotily o 1,28 procenta na 595 korun, respektive o 0,26 procenta na 762,40 koruny. Naopak akcie Komerční banky o 0,74 procenta klesly, dnešní seanci končily na 673 korunách.

Vedle Monety byl dnes tahounem růstu Avast, jehož cenné papíry si polepšily o 1,38 procenta na 143,50 Kč. Naopak ČEZ 0,59 procenta odepsal, cena akcií klesla na 592,50 Kč. Z menších emisí oslabily nápojářská Kofola o 0,71 procenta na 279 korun a Philip Morris o 0,28 procenta na 14.420 korun.

Česká měna dnes stejně jako v pátek stagnovala k euru, vůči dolaru mírně posílila. K euru koruna zakončila téměř beze změny na 25,92 Kč/EUR, proti americké měně si polepšila o šest haléřů na 21,57 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Česká měna je proti stodennímu průměru svého kurzu silná i přesto, že ČR vypověděla ruské diplomaty a Rusko zareagovalo stejně, podotkl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora. "Koruna stagnuje kolem 25,90 Kč/EUR. Byla zde sice krátká tendence oslabit, ale po pár minutách se kurz vrátil a je tam, kde byl ve čtvrtek i v pátek," popsal obchodování.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

měna burzy akcie BCPP závěr

Football news:

Referee Sergey Ivanov will serve the match Lokomotiv-Krylia in the final of the Betsity Cup of Russia
Lautaro Martinez: I was close to joining Barca, I discussed it with Messi
Klopp's agent says that the coach will stay at Liverpool: Definitely, there is nothing to discuss
Barcelona and PSG are Interested in Monaco defender Caio Enrique. He is estimated at 25-30 million euros
Sergio Ramos: Real Madrid are disappointed, but we are not finished. Intent on winning La Liga
Bayern may invite Paratici from Juventus (La Stampa)
Kaka: Milan can beat Juventus and reach the Champions League