Jedno z největších slučování v historii českého bankovnictví, které bylo před dvěma lety zrušeno, je zpátky ve hře. Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera nabízí odkup části akcií banky Moneta a také se chce vrátit k jednáním, jež mohou vést k vytvoření dominantního hráče na trhu spotřebitelských úvěrů.

Moneta oznámila na svém webu že v pátek obdržela od firmy Tanemo - dceřiné společnosti PPF - návrh na odkoupení až dvaceti procent svých akcií od stávajících investorů. PPF za každou akcii nabídne 80 korun, což je o téměř pětinu více, než byla cena při pátečním závěru obchodování. Výkup akcií by proběhl ve dvou vlnách a může se navýšit až na 29 procent.  Představenstvo banky se má k návrhu vyjádřit do pěti dnů. 

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru