Czech Republic

Poznar má nejrychlejší gól, Plzeň zase neskórovala. Co předvedou Pražané?

„Efektivita,“ jmenoval jedním slovem plzeòskı trenér Adrian Gu¾a v rozhovoru pro O2TV Fotbal dùvod, proè jeho svìøenci ani ve druhém utkání za sebou neskórovali, a tím pádem ani nezvítìzili. 

Šancí mìli dost, na Vojtìcha Vorla, kterı si v bránì Èeskıch Budìjovic odpykával debut, ale z dvaadvaceti støel letìlo jen pìt. 

Viktoria zùstává ètvrtá, první Slavia a druhá Sparta mají navíc nedìlní zápas k dobru. 

Èeské Budìjovice remízou s Plzní završily povedenı tıden, bìhem nìhož porazily Spartu a Bohemians, a vyhouply se na dvanácté místo. 

Skvìlou formu ve znovurozjeté lize má Zlín a s ním i útoèník Poznar. Tım vedenı kouèem Bohumilem Páníkem vyhrál tøikrát po sobì. Bıvalı hráè Plznì, se po koronavirové pauze prosadil tøikrát.  

Proti Karviné vstøelil v letošním roèníku dosud nejrychlejší gól.  „Ten vstup byl famózní. Nepamatuji si, že bych dal dva tak rychlé góly. Naposledy jsem tak rychlı gól dal ve druhé lize, ale urèitì ne už ve 35. sekundì. V lize jsem urèitì v první minutì gól ještì nedal,“ øekl Poznar. 

Za zmínku stojí i nevídané gesto fair play karvinského Michala Papadopulose. Pìtatøicetiletı forvard pøiznal teè, kvùli které jeho tım dosáhl branky z ofsajdu. 

„Koho by tìšilo dát gól nefér,“ prohodil. „Jde o to vyhrát tím, že jste lepší, a ne, že dáte gól z ofsajdu.“

Respekt.

Rychlé góly padaly i v Uherském Hradišti. Slovácko nasázelo Opavì tøi už bìhem první pùl hodiny, a nebıt hloupé chyby brankáøe Petera Bajzy, odehrálo by utkání s nulou vzadu. 

Na Opavu se bodovì dotáhla Pøíbram, leè i po první ligové vıhøe zùstává na chvostu. S Mladou Boleslaví prohrávala, ve druhé pùli Radek Voltr gólem oslavil 29. narozeniny a otoèku dokonal pìknou individuální akcí Stanislav Vávra. 

V páteèní pøedehrávce Pardubice prodloužily neporazitelnost ve vršovickém azylu. Remízu s Olomoucí zachránil posledním kopem v zápase David Huf.

Deváté kolo zùstalo ochuzené o zápasy Ostravy, která je v karanténì od minulého tıdne, s Libercem a Jablonce s Bohemians, kteøí do karantény zamíøili v sobotu. 

Football news:

Barcelona to challenge Messi's suspension for hitting Athletic player on the head
Wenger on Ozil at Fenerbahce: He needs a warm environment. He always chooses the right decision in the game, and this is brilliant
Til Schweiger's company made a sugar documentary about Schweinsteiger: not a single acute topic and no Lama at all
Zidane on Jovic: It's hard to play in Real life. There is a lot of competition here, but it's not the coach's fault
Messi suspended for 2 matches for hitting Athletic player on the head
Cesar Aspilicueta: We are Chelsea, the club always wants to fight for all the trophies
Pep Guardiola: Man City will not sign anyone in the winter