Czech Republic

Požár haly způsobil ráno na Bruntálsku škodu okolo 20 milionů Kč

Bruntál - Škodu okolo 20 milionů korun způsobil ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Podle něj se událost obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 05:00. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

"Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za hodinu, za další hodinu jej uhasili, když museli rozebírat střešní konstrukce. Před požárem se jim podařilo uchránit sousední větší halu. Po odjezdu čtyř jednotek hasičů hlídali požářiště hasiči z obcí Dvorce a Horní Benešov. Na místě budou i během dnešního dopoledne," řekl Kůdela.

Oheň podle něj poškodil nejen halu, ale i stroje na zpracování dřeva v jejích útrobách. Zařízení přitom prošlo modernizací teprve v minulých letech.

požár Bruntálsko

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net