Czech Republic

Poslanci se sejdou kvůli jednání Volného, jež vyústilo v potyčku

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor se dnes bude zabývat jednáním nezařazeného poslance Lubomíra Volného (Jednotní), které vyústilo v potyčku s několika dalšími poslanci. Odehrála se minulý týden přímo na plénu při jednání dolní komory o prodloužení nouzového stavu.

Konflikt nastal potom, co místopředseda Sněmovny Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému při vystoupení mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Volný přišel mluvit na místo předsedajícího, jak před tím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po kratší strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil. Policie oznámila, že incident prověřuje pro podezření z výtržnictví.

Volný po konfliktu řekl, že nikoho nenapadl, naopak, sám byl napaden. Mluví o podání žaloby na ty, kteří jej podle jeho mínění napadli.

Video: Potyčka Lubomíra Volného ve Sněmovně

Imunitní výbor by se mohl věnovat i slovním vyjádřením Volného. Volný a jeho kolega, další nezařazený poslanec Marian Bojko, navíc odmítají ve Sněmovně nosit roušky.

sněmovna incident výbory imunita Volný koronavirus

Football news:

Ndombele on Pochettino's training sessions: They played a role in my injuries. I wanted to return to France
Tuchel will be allocated more than 250 million euros for summer transfers at Chelsea. Abramovich gave the go-ahead (Sport1.De)
Paratici on the injury of Dybala: The reviews of specialists are not as bad as they expected in Juve
Jose Mourinho: Pressure is like oxygen. The problem is when he's not there
Flick pro 5:1 with Cologne: Bayern deserved such a victory. Some episodes were not very pleasant
In the match of the Premier League, everyone got confused and quarreled: the referee first canceled the goal, then counted it, then canceled it again. This headline broke
Brighton defender dunk on the referee in the match against West Brom: He made a shameful, terrible decision