Czech Republic

Poslanci rozhodnou o vydání Maříkové (SPD) ke stíhání

Praha - Sněmovna by dnes měla rozhodnout o vydání poslankyně SPD Karly Maříkové k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech. Poslance také čeká volba části členů rad České televize a Českého rozhlasu. Dopoledne jsou na programu předlohy v závěrečném schvalování. Jde mimo jiné o novelu zaměřenou proti dvojí kvalitě potravin a pravidla sčítání lidu v příštím roce.

Poslanci by také mohli pokračovat v debatě o příspěvcích pro společníky malých společností s ručením omezeným. V úterý k hlasování o předloze, kterou vrátil Senát, nedospěli. Spory budí zdroj, odkud peníze vzít. Senátoři jej chtějí změnit, aby nedopadal na obecní a krajské rozpočty. Příspěvek my se měl podle horní komory hradit přímo ze státního rozpočtu.

Maříkovou dolní komora zřejmě k trestnímu stíhání nevydá. Mandátový a imunitní výbor už dřív doporučil plénu, aby policejní žádosti nevyhovělo.

Ve druhém kole volby budou poslanci volit tři televizní radní a jednoho rozhlasového radního. Šanci zasednout v Radě ČT má šest kandidátů, mezi nimi ekonomka Hana Lipovská, moderátor Lubomír Veselý známý pod jménem Luboš Xaver Veselý a předseda správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma. Ve druhém kole volby rozhlasového radního se utkají bývalá předsedkyně rozhlasové rady Hana Dohnálková a historik Jaroslav Šebek.

Předloha proti dvojí kvalitě potravin budí pozornost kvůli poslaneckému pozměňovacímu návrhu, který by uzákonil podíl českých potravin na tuzemském trhu. Pro příští rok má podíl činit 55 procent, pak má růst na 85 procent v roce 2027. Zemědělský výbor poslancům doporučil, aby předlohu vrátili do druhého čtení k další debatě.

sněmovna hospodářství schůze

Football news:

Maradona could become the face of the world Cup-94 for 100 million dollars. Diego refused – the contract required him to take American citizenship
Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22
Belotti is the first Torino player in 43 years to score at least 15 goals in two consecutive seasons
Martial became the tenth Manchester United player to score 50 goals in the Premier League
Atletico and Sevilla entered the Champions League, Villarreal lost chances
Annibale Frossi – the forgotten legend of Inter. Played in huge glasses, scored at the Hitler Olympics and narrowly escaped the war in Ethiopia
Sane had his first training session in Bayern