Czech Republic

Poslanci projednají příspěvky pracovníkům na dohody

Praha - Poslanci se dnes mimořádně sejdou k příspěvkům lidem, kteří pracují na dohody. Měly by jim nahradit výpadek příjmů při epidemii koronaviru. Sněmovna se bude zabývat také vládním návrhem na zavedení paušální daně pro živnostníky. Od 10:30 má pokračovat debata o evropském plánu na oživení ekonomiky po koronavirové krizi.

Předlohu o náhradách 350 korun za den lidem pracujícím na dohody o provedení práce nebo o pracovní činnosti by mohli poslanci schvalovat zrychleně už v úvodním kole. Tito pracovníci by mohli dostat podle novely až 31.150 korun. Podmínkou bude, že odváděli nemocenské pojištění a práci na dohodu plnili nejméně čtyři z šesti měsíců před koronavirovou krizí.

V případě paušální daně pro živnostníky s ročními příjmy do 800.000 korun čeká Sněmovnu první čtení novely. Daň včetně odvodů by činila v příštím roce 5740 korun měsíčně. Pokud by se živnostník pro tento systém rozhodl, nemohl by už uplatňovat žádné další daňové slevy a úlevy, jako je bonus na děti nebo sleva na manželku.

sněmovna hospodářství schůze

Football news:

Pirlo wants to sign Tonali at Juve. Alternative – Locatelli
Before the match with Real Madrid, sterling watched a video of the defeat by Tottenham in the 2018/19 Champions League
Andrea Pirlo: I am Flattered to have received such respect and trust from Juventus
Former Manchester United midfielder angel Gomez has moved to Lille. He will spend the season on loan in Boavista
Tevez has extended his contract with Boca juniors until 2021
Arsenal will announce Willian's move next week
Benfica are working on a transfer for Cavani