Czech Republic

Policie obvinila řidiče autobusu kvůli nehodě na Chodově

Praha - Policie obvinila šedesátiletého řidiče autobusu z obecného ohrožení z nedbalosti kvůli nehodě dvou autobusů na pražském Chodově, která se stala loni 4. prosince. Záchranáři po kolizi ošetřili 18 zraněných včetně dětí z mateřské školy, pět dospělých skončilo v nemocnicích se středně těžkými zraněními. Pražská policie dnes na webu uvedla, že eviduje 22 poškozených. Obviněnému řidiči hrozí až pět let vězení.

"Šedesátiletý řidič byl obviněný ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. V případu evidujeme 22 poškozených osob," informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 Dopravní nehoda se stala 4. prosince ráno u křižovatky Roztylské a Jarníkovy ulice. Autobus MHD, ve kterém jely i přibližně dvě desítky dětí z mateřské školy, narazil zezadu do zájezdového autobusu stojícího na silnici před ním, který byl podle policie bez cestujících, pouze s řidičem. Siřišťová dnes na dotaz ČTK uvedla, že obviněným je řidič MHD.

Mezi 18 lidmi, kteří utrpěli zranění, bylo deset dětí. Všichni středně těžce zranění byli dospělí a sanitky je rozvezly do nemocnic, jednu ženu s úrazem hlavy přepravil do nemocnice vrtulník. Děti, které v autobuse jely, byly z mateřské školy Benjamínek na Jižním Městě.

kriminalita nehoda Praha autobusy

Football news:

Goretzka pro 4:2 vs Borussia: Bayern deserved to win, although they did not enter the game well
Gundogan is the new Lampard. Pep's system made him the most productive midfielder in Europe
Barca midfielder Moriba: We never thought that the title race in La Liga was lost
Ignashevich about 1:2 with Chaika: Torpedo had enough chances for a confident victory
Holand escaped serious injury and will play against Sevilla
Inzaghi on 1:3 with Juventus: Lazio deserved much more
Ex-midfielder Loko Zhaloliddinov has moved to Uzbekistan's Andijan. He has 0 games in the RPL