Plzeň remizovala 0:0 v Českých Budějovicích a je dál čtvrtá

České Budějovice - Fotbalisté Plzně v 9. kole první ligy remizovali v Českých Budějovicích bez branek, podruhé za sebou nezvítězili a nedali gól. Západočeši na čtvrtém místě neúplné tabulky ztrácejí pět bodů na vedoucí mistrovskou Slavii, která má k dobru nedělní zápas s Brnem. Dynamo po předchozích dvou výhrách završilo nečekaným bodem proti favoritovi povedený týden a patří mu 12. místo.

Plzeň nastoupila v totožné sestavě jako v minulém kole při porážce 0:1 ve Zlíně. Za Budějovice při svém prvoligovém debutu chytal brankář Vorel, zatímco zkušená jednička Drobný zůstala na lavičce.

Hosté se už v první minutě dostali do velké šance po standardní situaci, ale kapitán Brabec zblízka přestřelil. Na druhé straně gólman Hruška zlikvidoval samostatný únik Van Burena a Javorek z dorážky těsně minul prázdnou branku.

Jinak byli v úvodu aktivnější Západočeši. Vorel první těžší zákrok předvedl ve 12. minutě, kdy vyrazil Kalvachovu střelu, Ondrášek později hlavičkoval nepřesně. Domácí ve zbytku poločasu vyrovnali hru a Plzni už víc nedovolili.

I po změně stran si víc šancí a náznaků vytvářela Viktoria. Limberský v 53. minutě tvrdou ranou minul branku a Ondráškův pokus chytil Vorel, ve slibné pozici si pak neporadil ani Bucha.

Západočeši měli tlak a hodně rohů, ale minimum velkých brankových příležitostí. V jedné z nich v 85. minutě selhal Řezník, kterému v šestnáctce nevyšel krok a vůbec netrefil míč.

Plzeňští v nejvyšší soutěži neprohráli s Budějovicemi už 18 utkání a popáté za sebou od Dynama neinkasovali. Viktoria ale potvrdila trápení na hřištích soupeřů, kde naplno bodovala v jediném z posledních sedmi ligových utkání.

Rozhodčí: Berka - Paták, Horák - Ginzel (video). ŽK: Novák - Brabec. Bez diváků.

Č. Budějovice: Vorel - Novák, Králik, Talověrov, Skovajsa - Čavoš, Havelka (89. L. Havel) - Van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršič) - Brandner. Trenér: Horejš.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha (74. Káčer), Kalvach, Čermák - Ba Loua (74. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic. Trenér: Guľa.