Czech Republic

Pivo, káva, formulář. Návštěvníci restaurací ve Vídni se budou muset povinně registrovat

Rakouské hlavní město Vídeň ve čtvrtek vydalo nařízení, podle něhož se musí návštěvníci pohostinských zařízení povinně registrovat. Opatření, které vstoupí v platnost v pondělí a předběžně platí do konce roku, má usnadnit dohledávání kontaktů v případě výskytu koronavirové nákazy v podniku, informovala agentura APA.

Hostinští budou mít povinnost předložit hostům formulář pro zanesení osobních údajů. Vídeňský starosta Michael Ludwig ze sociálnědemokratické strany (SPD) APA řekl, že každý dostane svůj formulář zvlášť. Nepůjde tedy o seznamy, ze kterých by návštěvníci podniků mohli vyčíst, kdo v daný den lokál také navštívil.

Provozovatelé restaurací mají formuláře následně uschovat na čtyři týdny. Úřady do nich budou moci nahlédnout jen v případě výskytu nákazy. Restauratéři, kteří odmítnou formuláře předkládat, musí počítat s pokutami.

V Rakousku postupně rostou počty nově nakažených covidem-19. Za poslední den jich téměř devítimilionová alpská republika hlásí 832, přičemž na Vídeň jich připadá 431. Některé rakouské regiony postupně zpřísňují protiepidemická opatření.

Rakousko nově vydalo, s platností od pondělí, varování před cestami mimo jiné do Prahy, kde jen za posledních 24 hodin přibylo 601 nakažených.

Football news:

Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League
The Catalan authorities refused to postpone the referendum on a vote of no confidence in Bartomeu. It will be held on November 1-2