Czech Republic

Pirát Bartoš: Vládo, lidi ti nevěří. Chceme info o covidu-19

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se prostřednictvím sociálních sítí obrátil na vládu i občany a vznesl 2 důležité žádosti spojené s koronavirem a s rizikem, že se jednoho dne náš zdravotnický systém může zahltit a zhroutit.

Pirát Bartoš: Vládo, lidi ti nevěří. Chceme info o covidu-19
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš
reklama

Ivan Bartoš zdůraznil, že on sám se covidem ohrožen necítí, stejně jako řada dalších lidí, kteří chodí po ulicích českých a moravských měst a přemýšlí nad svými záležitostmi, aniž by se obávali, že je napadne koronavirus. Bartoš však zdůraznil, že někteří naši spoluobčané mají řadu zdravotních problémů a těm se koronavirus může stát osudným. Zdaleka přitom nejde jen o seniory.

„Jakmile koronavirs pronikne k nim, skončí tito lidé v nemocnici. A najednou se může ukázat, že pro ně není dost lůžek. Naším cílem je, aby k tomuto zahlcení vůbec nedošlo,“ pravil Bartoš.

Stejně tak si ale nikdo nepřeje znovu vypnout celé Česko.

„Já si myslím, že jsme společně historicky prošli tou první vlnou a je důležoté se k tomu opět postavit čelem,“ poznamenal Bartoš.

To ale nepůjde bez toho, aby si lidé vzájemně důvěřovali. A aby důvěřovali ve stát, že dělá, co může.

„A této důvěry se vládě nyní nedostává. A jestli má tato vláda opět získat důvěru, tak je zcela zásadní, aby se otevřela. Nejen, aby poskytla data vědcům, ale aby umožnila i zástupcům opozice se na tom řešení podílet, pokud hovoříme o tom, že všichni táhneme za jeden provaz,“ poznamenal Bartoš.

Politická reprezentace podle Bartoše nesmí řešit PR jen proto, že se blíží volby, „jak to často vláda dělá, ale skutečně jasně komunikovat dopředu to, co nám hrozí a proč je pro lidi důležité, aby některá ta nařízení okamžitě adaptovali,“ řekl Bartoš.

Sebelepší nařízení k ochraně zdraví obyvatel jsou podle jeho názoru k ničemu, pokud se lidé nezačnou chovat zodpovědně a nebudou je dodržovat, a  pokud nebudou dodržovat zvýšená hygienická opatření.

V první vlně lidé ukázali, že to umí zvládnout. Teď je čas, aby to ukázali ještě jednou, jako to ukazují Švédové a další lidé, kteří nosí roušky, protože „to není jen zbytečná buzerace“, zdůraznil.

Nakonec požádal předsedu vlády, aby k jednomu stolu sezval odborníky z vlády i z opozice.

„Není to legrace, je potřeba pracovat společně,“ uzavřel své vystoupení Bartoš.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Peklo Jakuba Železného: Vrací se mu další konflikt v ČT

„Tohle nepřipustím! Nebudete urážet Václava Havla!“ Po internetu koluje starší video, v němž během ž…

Football news:

Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation
Depay dedicated a goal for Lyon to van Dijk: Stay strong, my brother
Fabio Paratici: We are negotiating a contract with Dybala. Interested in an extension
Mats Hummels: Klopp's Press conferences are evening talk shows