Czech Republic

Pirát Bartoš rozpálen do běla. Prozradil, co se dozvěděl od Hamáčka a Babiše, když byla pauza ve studiu

Předseda Pirátů Ivan Bartoš na dnešním brífinku před jednáním Poslanecké sněmovny varoval vládu, že pokud nepředloží jasná data, proč je potřeba vyhlásit nouzový stav, tak tomu může opozice zamezit. „Nám ani veřejnosti není jasné, z jakého důvodu toto vláda plánuje nebo kvůli kterým předpokládaným opatřením,“ řekl Bartoš.

Pirát Bartoš rozpálen do běla. Prozradil, co se dozvěděl od Hamáčka a Babiše, když byla pauza ve studiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš
reklama

„Asi největší událostí tohoto týdne je, že vláda znovu zvažuje vyhlášení nouzového stavu,“ spustil předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Občané proto mají strach, že jim nová opatření omezí zdroje příjmů nebo jinak zkomplikují život. Nám ani veřejnosti není jasné, z jakého důvodu toto vláda plánuje nebo kvůli kterým předpokládaným opatřením,“ pokračoval s tím, že naštěstí má Poslanecká sněmovna možnost nouzový stav odvolat.

Vrátil se také ke včerejší debatě v televizi Nova, kde podle něj premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ukázali, že důvody pro nouzový stav vůbec neznají. „Včera jsem měl možnost v televizní debatě toto konzultovat se šéfem krizového štábu panem Hamáčkem a premiérem Babišem a oni v přímém přenosu řekli, že vůbec nevědí, jaké jsou parametry toho nouzového stavu a proč to pan profesor Prymula navrhuje. Takže pokud ani premiér, ani členové vlády nevědí o něčem, co chtějí projednávat, tak je zde jasný problém,“ hřímal Bartoš.

„A my pamatujeme na ten výrok Městského soudu v Praze, že pokud vláda zavádí jakákoliv opatření tohoto typu, tak musejí být v souladu se zákonem a jasně odůvodněná a podložená daty,“ pokračoval.

„My jsme i v první vlně covidu požadovali, aby vláda své návrhy podkládala daty, ale nikdo nám doposud nesdělil, proč by měl být nouzový stav přijat,“ zopakoval Bartoš s tím, že se Piráti rozhodnou zítra až na základě informací vlády. „Protože dávat takovou moc pro formu lidem, kteří ani nedokážou zdůvodnit své pohnutky, je riziko pro Českou republiku,“ dodal Pirátský předseda.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: jma

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…

Football news:

Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A
Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation