Czech Republic

Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?

Vážení sportovní přátelé, občané ČR, v záplavě článků, názorů, komentářů a připomínek k inkriminovanému fotbalovému utkání Glasgow Rangers – Slavia Praha, bychom se rádi jako fandové Slavie, českého kopané a občané ČR obecně vyjádřili k nehorázným a skandálním událostem, které následovali při samotném utkání a poté, zvláště k naprosto zmatečnímu verdikt komise UEFA.

Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Inkriminovaný okamžik zápasu pražské Slávie, při němž měla zaznít rasistická slova
reklama

Rozhodnutí tohoto orgánu je typickým příkladem dvojího metru a je jasným důkazem přezíravého postoje "Západních zemí" k zemím tzv. "Východu".

Anketa

Pokud by se potvrdilo, že sklad ve Vrběticích vyhodili do vzduchu Rusové, byl by to pro vás akt státního terorismu?

hlasovalo: 6496 lidí

Toto se neděje jen ve sportu, ale obecně ve všech oblastech včetně ekonomických, společenských apod. Zářným příkladem je např. dvojí kvalita potravin a jejich cen, přidělování dotací, nesmyslná nařízení Bruselu právě těmto zemím.

Ale zpět k fotbalu. Ve Skotsku a Anglii si mnou ruce a vykřikují do světa: "To jsme s nimi zatočili, jak jsme za ta příkoří a urážky zametli s tou lůzou z Východu". OMYL! Na sportovním poli jste prohráli jednoznačně a po stránce objektivnosti, soudnosti a v neposlední řadě intelektu, jste zůstali na úrovni britských předků, kteří zotročovali černochy v západní Africe, vraždili ve svých koloniích po celé zeměkouli původní obyvatele (Austrálie, Nový Zélamnd) atd. atd. Ani Portugalci nezůstávali stranou, vozili černé otroky z jihozápadní Afriky na plantáže do Brazílie.

Ale buďme i "objektivní". To jak byl vedením, hráči a trenérem Rangers propracován scénář a poté zrežírován a sehrán, budiž připočteno jako plus. Vše vyšlo:  prakticky ukončení mezinárodní kariéry výborného hráče, zmrzačení a těžké ublížení na zdraví s následky do konce života (jizvy v obličeji) jiného hráče, fyzický útok v prostorách stadionu, vypnuté kamery, zákeřné fauly během utkání, nadávky hráči Stanciovi do cikánů (to nebyl rasimus?), to vše musel vymyslet génius, ovšem záporný! Nicméně účel světí prostředky. V očích soudných občanů prokázali tito také "profesionální sportovci" svoji zbabělost a tím morální prohru.

Toto se ovšem také týká i loutek v orgánu UEFA. Neděláme si iluze o profesionalitě a odbornosti zmíněných panáků, jelikož za ně mluví rozhodnutí a výše trestů. Zvláště pro hráče Kúdelu, který byl udělen zcela v rozporu s procesními pravidly. Chyběly důkazy, případně byly zcela falešné. Takže o spravedlnosti nemůže být ani řeči. Navíc rozhodnutí bylo dodáno bez odůvodnění, což je naprostý juristický nonsens.

O to víc nás udivila servilní omluva J. Tvrdíka, ať byla motivována jakkoliv.

Zanedlouho se na ME ve fotbale střetnou národní celky Skotska a ČR. Dojde opět ke konfrontaci několika hráčů Rangers a Slavie. Jsme přesvědčeni, že ze strany národního týmu ČR utkání proběhne v rámci fair play a z české strany k žádným odvetným útokům nedojde.

Na závěr poznámka o poklekávajících fotbalistech. Měli by nám vysvětlit obsah pojmu " Na černých životech záleží", protože pokud to domyslíme, tak nám dojde, že na bílých životech tedy nezáleží. A máme tady učebnicový příklad rasismu naruby. Snad by mělo vždy a všude znít " NA VŠECH ŽIVOTECH ZÁLEŽÍ!".

Sportovci, spoluobčané, nehrbme záda před nikým!

Petr Bučil, Bratronice
Mgr. Petr Dobrý, Velké Hamry
Ján Kasič, Pardubice
Jaromír Lohniský, Holice v Č.
Ing. Jan Mlčoch, Čáslav
Karel Přenosil, Holice v Č.
JUDr. Petr Šáda, Bořice
Miroslav Verner, Dašice

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?

Vážení sportovní přátelé, občané ČR, v záplavě článků, názorů, komentářů a připomínek k inkriminovan…

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude