Czech Republic

Peksa (Piráti): V EU teď jasně poznáte, jak je vaše lednička nebo pračka energeticky náročná

Od 1. března 2021 je pro státy v EU povinná stupnice A-G na energetických štítcích spotřebičů. Bude se vztahovat na chladničky, mrazničky, spotřebiče na skladování vína, myčky nádobí, pračky, kombinované pračky-sušičky a elektronické displeje. Znamená to konec zavádějícím A+, A++, A+++ třídám.

Peksa (Piráti): V EU teď jasně poznáte, jak je vaše lednička nebo pračka energeticky náročná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa
reklama

„Nový energetický štítek je faktickou výhrou pro koncové spotřebitele v EU. Pokud dlouhodobě mluvíme o tom, že chceme žít moderně a udržitelně, je potřeba jasně označovat spotřebiče, které nás zbytečně energeticky zatěžují. Nové štítky mají jasně vedenou stupnici mezi A a G, a navíc obsahují QR kód, který vede na databázi štítků, čímž bude mít každý velmi transparentní přístup ke všem informacím o spotřebiči,“ vysvětluje europoslanec Mikuláš Peksa.

„Klíčové je také místo, kde bude uvedená konkrétní spotřeba označeného spotřebiče. Na štítku bude velkým a jasným číslem napsáno, kolik si naše lednička nebo pračka vezme elektřiny. V dolní části štítku pak najdeme piktogramy, které upřesňují parametry spotřebiče. Myslím, že se jedná o velmi dobré řešení pro naše snahy o ekologickou Evropu,“ dodává Peksa.

Více informací o nových energetických štítcích naleznete ZDE.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Sevilla: The Super League only serves the selfish Interests of enriching the founding clubs. Their budgets are already bigger than the rest
UEFA threatens not to allow players from Super League clubs to participate in the Euro. What will the national teams be like without them?
Shares of Manchester United and Juventus rose by 11% and 18% after the decision to create a Super League
Bastian Schweinsteiger: Super League will destroy national championships
Torino President on Super League: Marotta and Agnelli should be ashamed. It's something from Judas. Treachery
Jurgen Klopp: I like that West Ham can play in the Champions League. I don't want it, but I like that they have a chance
Leeds fans booed the Liverpool bus at the entrance to the stadium