Czech Republic

Opozice trvá především na rychlých kompenzacích

Praha - Především o nutnosti rychlých kompenzací pro lidi zasažené koronavirovými opatřeními hovoří po dnešním vyhlášení další vlny vládních omezení opoziční politici. V reakcích na dotaz ČTK a na sociálních sítích také upozorňují na nekvalitní přípravu vlády na druhou vlnu epidemie covidu-19 a chaotické vystupování ministrů. Apelují zároveň na občany, aby restrikce dodržovali.

Šéf ODS Petr Fiala ČTK napsal, že v tuto chvíli musí lidé v Česku spoléhat na odborníky s podrobnými analýzami a na to, že se jejich doporučeními vláda tentokrát řídí. "Dnešní rozhodnutí vlády je obrovským zásahem do svobody lidí, který postihne naše životy a podnikání. Chci všechny ujistit, že ODS bude prosazovat adekvátní kompenzace a dělat vše pro zvládnutí situace," uvedl.

Situace podle Fialy do současného stavu vůbec nemusela dospět. "Kdyby vláda půl roku neřešila volby, ale věnovala se skutečně tomu, abychom byli adekvátně připraveni. Teď je důležité situaci rychle zvládnout a pomoci všem, které pandemie a vládní opatření zasáhly," dodal.

Kabinet podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše Česko fakticky zmrazil, což dopadne na všechny občany, živnostníky, zaměstnance, lidi pracující na dohodu i samoživitele. "Je nyní bezpodmínečně nutné, aby vláda jasně komunikovala, jakým způsobem je podpoří a jak bude kompenzovat výpadek v příjmech," uvedl na twitteru.

Podnikatelé by se měli také dozvědět jasný plán, za jakých podmínek a kdy mohou znovu otevřít. "Bohužel stále trvá naprostý chaos, kdy jedna část vládních představitelů ještě o víkendu tvrdí, že lockdown nebude, zatímco další členové kabinetu říkají opak. I tak prosíme občany, aby opatření dodržovali, je to jediná cesta, jak dostat zemi z krize a zachraňovat životy," uvedl.

Šéf SPD Tomio Okamura se vyslovil pro co nejrychlejší kroky poslanců směrem k finančním kompenzacím. "V legislativní nouzi může zákony předkládat do Sněmovny pouze vláda, nesmíme ztrácet ani vteřinu a poslanci SPD jsou připraveni zasedat každý den klidně nonstop, abychom pomohli lidem," napsal Okamura ČTK.

vláda opozice strany koronavirus

Football news:

Neymar on reuniting with Messi: next year we have to do it
Scott Micromini: I hope Manchester United will win Leipzig and away
Lampard on whether Giroud will start in the Premier League: we'll See. Forward scored 4 goals for Sevilla
Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League
Barcelona first ever Champions League penalty kick in 5 consecutive rounds
Almost pregnant doesn't mean pregnant. This is Tuchel's metaphor about PSG's chances for the Champions League play-offs: we explain their alignment with Manchester United and RB