Czech Republic

Opozice trvá hlavně na rychlých kompenzacích

Praha - Především o nutnosti rychlých kompenzací pro lidi zasažené koronavirovými opatřeními hovoří po dnešním vyhlášení další vlny vládních omezení opoziční politici. V reakcích na dotaz ČTK a na sociálních sítích také upozorňují na nekvalitní přípravu vlády na druhou vlnu epidemie covidu-19 a chaotické vystupování ministrů. Apelují zároveň na občany, aby restrikce dodržovali.

Šéf ODS Petr Fiala ČTK napsal, že v tuto chvíli musí lidé v Česku spoléhat na odborníky s podrobnými analýzami a na to, že se jejich doporučeními vláda tentokrát řídí. "Dnešní rozhodnutí vlády je obrovským zásahem do svobody lidí, který postihne naše životy a podnikání. Chci všechny ujistit, že ODS bude prosazovat adekvátní kompenzace a dělat vše pro zvládnutí situace," uvedl.

Situace podle Fialy do současného stavu vůbec nemusela dospět. "Kdyby vláda půl roku neřešila volby, ale věnovala se skutečně tomu, abychom byli adekvátně připraveni. Teď je důležité situaci rychle zvládnout a pomoci všem, které pandemie a vládní opatření zasáhly," dodal.

Kabinet podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše Česko fakticky zmrazil, což dopadne na všechny občany, živnostníky, zaměstnance, lidi pracující na dohodu i samoživitele. "Je nyní bezpodmínečně nutné, aby vláda jasně komunikovala, jakým způsobem je podpoří a jak bude kompenzovat výpadek v příjmech," uvedl na twitteru.

Podnikatelé by se měli také dozvědět jasný plán, za jakých podmínek a kdy mohou znovu otevřít. "Bohužel stále trvá naprostý chaos, kdy jedna část vládních představitelů ještě o víkendu tvrdí, že lockdown nebude, zatímco další členové kabinetu říkají opak. I tak prosíme občany, aby opatření dodržovali, je to jediná cesta, jak dostat zemi z krize a zachraňovat životy," uvedl.

Šéf SPD Tomio Okamura se vyslovil pro co nejrychlejší kroky poslanců směrem k finančním kompenzacím. "V legislativní nouzi může zákony předkládat do Sněmovny pouze vláda, nesmíme ztrácet ani vteřinu a poslanci SPD jsou připraveni zasedat každý den klidně nonstop, abychom pomohli lidem," napsal Okamura ČTK.

vláda opozice strany koronavirus

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two