Czech Republic

ONLINE: Real v Granadě. Vítězství mu zajistí čtyřbodový náskok před Barcelonou

Katalánci svùj duel 36. kola zvládli už v sobotu, kdy vyhráli v Pamplonì nad Osasunou 1:0. Teï je øada na Realu, kterı po koronavirové pauze zvítìzil osmkrát v øadì. Uspìje i podeváté?

Fotbalisté Sevilly s èeskım brankáøem Tomášem Vaclíkem mají ve španìlské lize jistotu nejhùøe koneèného ètvrtého místa v tabulce a tím pádem i úèasti v základní skupinì Ligy mistrù. Pátı Villarreal v dohrávce 36. kola podlehl San Sebastianu 1:2 a dvì kola pøed koncem soutìže ztrácí na soupeøe z Andalusie nedostižnıch devìt bodù.

Vaclík, kterı momentálnì léèí zranìné koleno, si v dresu Sevilly zachytá Ligu mistrù poprvé od pøedloòského pøestupu z Basileje. Se španìlskım celkem je v této sezonì ještì ve høe i v Evropské lize, kterou pøerušila pandemie nového koronaviru.

San Sebastian vıhrou ve Villarrealu zvıšil nadìje na start v Evropské lize. Na sedmém místì, které jako poslední zaruèuje úèast v soutìži, drží tøíbodovı náskok pøed osmım Bilbaem. Stejnì bodù jako San Sebastian má šesté Getafe po bezbrankové remíze na høišti zachraòujícího se Alavésu. Ten se pøiblížil udržení a na první sestupovou pøíèku má k dobru ètyøi body.

Postup do španìlské ligy si po 14 letech zajistil Cádiz. Andaluskı celek má s dvoukolovım pøedstihem jistı postup. Po nedìlní porážce tøetí Zaragozy už lídr tabulky druhé nejvyšší soutìže nemùže skonèit hùøe než druhı. První dvì místa zajišují pøímı postup.

Cádiz si mohl úèast v La Lize zajistit v sobotu vlastními silami, ale prohrál doma 0:1 s Fuenlabradou, která drží šesté místo, znamenající jako poslední úèast ve ètyøèlenném play off o postup. Do konce soutìže zbıvá odehrát dvì kola, Cádiz má v èele tabulky pìtibodovı náskok na Huescu.

Pondìlní vısledky 36. kola:

KLUBZVRPSB

Sestavy:
Roberto – Marín, Ely, Laguardia, Martín (89. Tachi) – Burke (74. Paulino), Pina (81. Camarasa), García (C), Méndez – Joselu, Lucas Pérez (89. Sainz).

Sestavy:
Soria – Dakonam, Cabaco (90+7. Poulolo), Timor, Olivera – Jason (83. Duro), Nemanja Maksimoviæ, Arambarri, Cucurella (90+3. Ndiaye) – J. Molina (C), Jaime Mata (90+7. Fajr).

Náhradníci:
Castro – Camarasa, Paulino, Fejsa, Magallán, Mahmoud, R. Navarro, Pons, Rioja, Tachi, Rodríguez, Sainz.

Náhradníci:
Chichizola, Lavin – Duro, Fajr, Chema, Ndiaye, Portillo, Poulolo.

Žluté karty:
21. Martín, 56. García, 74. Laguardia, 82. Ely

Žluté karty:
12. Cucurella, 36. Jaime Mata

Rozhodèí: P. Fuertes

Góly:
85. Cazorla

Góly:
61. José
75. D. Llorente

Sestavy:
Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, A. Moreno – Trigueros (76. Baena), Anguissa – Moisés Gómez (62. B. Soriano), Cazorla (C), Ontiveros (89. M. Gaspar) – Niño (46. Chukwueze).

Sestavy:
Moyà – Gorosabel, D. Llorente, Le Normand, Monreal (86. Muñoz) – Merino, Zubimendi – Oyarzabal (C), Ödegaard (65. Zubeldia), Barrenetxea (53. Portugués) – Isak (46. José).

Náhradníci:
Andrés Fernández – B. Soriano, Morlanes, Baena, Chukwueze, Leal, Chakla, Lozano, Alcácer, Quintilla, Martín, M. Gaspar.

Náhradníci:
Remiro – José, Portugués, Muñoz, Zaldúa, Zurutuza, J. Pacheco, Roberto López, Zubeldia, Lobete, Djouahra, Aranbarri.

Žluté karty:
35. Ontiveros, 36. Trigueros

Žluté karty:
2. Merino, 70. Le Normand

Rozhodèí: Guillermo Cuadra Fernández – Teodoro Sobrino Magán, Juan López Mir

Góly:

Góly:
10. F. Mendy

Sestavy:
Rui Silva – Díaz (C), Sánchez, D. Duarte – Bastiao Dias, Azeez, Y. Herrera, Foulquier – Vico, Machís, C. Fernández.

Sestavy:
Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos – Modriæ, Isco – Benzema.

Náhradníci:
Andorinha, A. Escandell – Eteki, Köybaºı, Antoñín, Neva, Montoro, Puertas, Rodríguez Ruiz, P. Sánchez, Soldado.

Náhradníci:
Altube, Aréola – Bale, Asensio, B. Díaz, Gutiérrez, E. Hazard, Hernandez, L. Vázquez, Militao, Rodrygo, Vinícius Júnior.

Rozhodèí: Jaime – Bueno, Tresaco

Pøejít na on-line reportáž

Football news:

Coca: The win over Liverpool had a good impact on us. It is not easy to beat the European champion and the Premier League twice
Giovane Elber: Lewandowski is better than Messi now. Lionel is a genius, but this year Robert is unattainable
The head of the Belarusian Tribune was detained in Minsk. Max, we're with you
Karl-Heinz Rummenigge: FIFA is seriously thinking about awarding the Golden ball. I want Lewandowski to win
One Barca player among those starting the pre-season has contracted a coronavirus
Malinovsky settled in Italy: after the quarantine, he scored against Lazio and Juve, ahead of Mertens, Higuain and De Ligt in the ranking of the best players in Serie A
City are ready to give Coulibaly a 5-year contract with a salary of 10 million euros. Napoli wants 80 million for him^. Manchester City are working on the transfer of defender Kalidou Coulibaly from Napoli