Czech Republic

ONLINE: Naváže Moravec ve sprintu na páté místo? Za vítězstvím míří Johannes Bö

Jako první z èeskıch biatlonistù se do úvodního sprintu sezony vydává právì Moravec (s èíslem 30), chvíli za ním startuje Michal Krèmáø (34), na 10 kilometrù dlouhé trati se dvìma støeleckımi položkami soutìží i Adam Václavík (44), Jakub Štvrteckı (72) a Tomáš Mikyska (102).

Moravec do nové sezony vstoupil parádním pátım místem v sobotním vytrvalostním závodì, všechny ètyøi støelecké položky zvládl bezchybnì.

„Uvidíme, jak mi to pùjde v dalších závodech, ve sprintech se riskuje ještì daleko víc,“ prozradil zkušenı 36letı reprezentant. „Doufám, že ve sprintu budu schopnı spustit rychlopalbu, protože díky ní mohu získat tøeba pìt vteøin, které se mi na trati najíždìjí tìžko.“

V minulém roèníku Svìtového poháru zvládl nejkratší závod nejlépe v Oberhofu, kde skonèil jedenáctı.

Také Krèmáø se v sobotu v Kontiolahti neztratil, dobìhl na velmi solidním 11. místì. V uplynulé sezonì se ve sprintu blıskl ètvrtım místem v Novém Mìstì na Moravì.

Václavík a Štvrteckı v prvním klání nebodovali, premiéru mezi elitou Svìtového poháru pak zažívá dvacetiletı junior Mikyska.

Po konci kariéry Francouze Martina Fourcada je nejvìtším favoritem disciplíny Nor Johannes Bö (13), kterı byl v minulé sezonì v boji o malı køišálovı glóbus tøetí a v sobotním vytrvalostním závodì druhı, èi jinı Francouz Quentin Fillon Maillet (15).

Senzaèní sobotní triumf bude chtít napodobit Nor Sturla Holm Lägreid (43), mezi favority se øadí i úøadující mistr svìta ve sprintu Alexandr Loginov z Ruska (10).

Football news:

Arthur scored for Juventus for the first time. He is playing his 19th game for the club
Chelsea fans supported Lampard with the We Believe in Frank banner. Then. Now. Always
Real Madrid DIRECTOR Butragueno: Everyone knows what Zidane means to us. Rumors appear when there are no wins
Hertha sacked head coach and managing director after 1-4 away to Werder
Karim Benzema: Real Madrid need a better version of Hazard. He was great at Chelsea and should write history in Madrid
Inter to swap Eriksen to Dzeko. The club wants to sell the midfielder to a club not from Italy, but is afraid of not finding buyers
Ex-agent Modibo Barcelona believed in him, and Jean-Clair thought he was already a phenomenon. Very sorry