Czech Republic

ONLINE: Házenkářky bojují se Švýcarkami o postup na mistrovství světa

Èešky platily po losu za favoritky, jenže v sobotu v Zubøí papírové pøedpoklady vùbec nenaplnily. Švıcarky, které ještì nikdy nestartovaly na mistrovství svìta ani Evropy, prakticky celı zápas vedly.

Tìsnì pøed koncem èeské hráèky skóre otoèily, ale soupeø v poslední sekundì vyrovnal. Ani v sedmém duelu se Švıcarskem tak nepoznaly porážku, ale po utkání nešetøily sebekritikou. „Z mého pohledu vypadal první zápas hrùzostrašnì, takhle jsme si to rozhodnì nepøedstavovaly,“ pøiznala jedna z opor Michaela Hrbková.

V destinaci nedaleko Bernu navíc svìøenkynì kouèe Jana Bašného postrádají brankáøskou jednièku Petru Kudláèkovou, která se sice vrátila po zlomeninì zápìstí a klíèní kosti, ale do Švıcarska ji nepustil falešnì pozitivní PCR test na koronavirus. Zastoupit se ji pokusí trio Eva Bezpalcová, Karin Øezáèová a Hana Muèková. Kvùli zdravotním potížím chybí zkušené køídlo Kristına Mika.

„Musíme se vrátit k naší høe. Vím, že v obranì umíme hrát agresivnìji, musíme gólmankám pomáhat. Musíme se vyvarovat technickıch chyb, bıt v klidu a bojovat,“ burcovala gólová levaèka Hrbková.

Èešky na minulém mistrovství svìta v Japonsku nehrály po tìsném vyøazení v play off s Èernou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tım pøekvapivì došel až do ètvrtfinále a koneènım osmım místem stanovil nejlepší vısledek v samostatné historii. Probije se teï na prosincové MS ve Španìlsku?

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude