Olomouc - Příbram 1:1, domácí vedli z penalty, pak si nechali dát gól v závěru

Olomouc na Pøíbram neumí, dlouhodobì s ní ztrácí body.

Tentokrát to vypadalo, že vydøe tìsné vítìzství, zvl᚝ když pøežila dvì velké šance hostujícího mužstva.

Utkání jsme sledovali minutu po minutì

Tìsné vedení ji dal Houska z pokutového kopu, ale v 88. minutì po centru z pravé strany hlavou vyrovnal støídající Antwi. Na pøední tyèi byl døív než Látal.

V minulém kole Olomouc inkasovali na 1:1 na høišti Pardubic v nastavení a propásla možnost se dotáhnout na druhou Spartu.

Olomouc podle oèekávání zaèala aktivnìji. Už v druhé minutì se po centru z pravé strany do støelecké pozice uvnitø vápna dostal Nešpor, jeho pokus ale zamíøil nad.

Sigma držela míè a dobıvala pøíbramskou obranu. Do šance se znovu dostala o 20 minut pozdìji z podobné akce jako na zaèátku. Tentokrát zakonèoval Falta, kterı ale také pálil nad. Po pùlhodinì Hanáci rozehráli nakrátko roh a Houska po krátké kombinaci vystøelil tìsnì vedle. O tøi minuty pozdìji trefil Poulolo pouze boèní sí.

Ve 35. minutì po centru z pravé strany fauloval hostující Novı ve vápnì Nešpora a rozhodèí Petøík naøídil pokutovı kop. K exekuci se postavil Houska a støelou k pravé tyèi otevøel skóre. Gólem oslavil svùj 150. ligovı start.

Pøíbram v první pùli ani jednou nevystøelila, po zmìnì stran však vyrovnala hru. V 65. minutì mìl blízko ke gólu hostující Voltr, kterı dostal pøesnı centr do vápna a z voleje zamíøil jen tìsnì vedle. V 81. minutì pak Hanáky zachránila tyè poté, co Voltr teèoval Folprechtovu støelu.

Na druhé stranì støídající Zifèák jen trefil brankáøe Koèího a Sigma za to pykala. Agilní Voltr v 88. minutì našel centrem na pøední tyèi nabíhajícího Antwiho a ten hlavou srovnal. Pøíbram stejnì jako v minulém venkovním utkání v Brnì gólem v závìru vydøela remízu 1:1 a s Olomoucí bodovala podeváté z posledních deseti vzájemnıch ligovıch duelù.

Rozhodèí: J. Petøík - P. Caletka, J. Dohnálek