Czech Republic

Okamura: Pomáhejme si a buďme tolerantní k lidem, kteří mají jiný názor na Covid-19, roušky a vládní opatření

Vládní opatření a omezení řeší v dnešní době téměř každý. Názory se ale liší a podle předsedy hnutí SPD se rozpoutalo něco, co by se dalo nazvat malou občanskou válkou. „Staří přátelé se hádají a nemluví spolu, hádají se i lidé v rodinách – jen kvůli různým názorům. Myslím si, že nejhorší je, aby se právě kvůli covidu náš národ rozdělil a rozhádal. Podle mě je potřeba diskutovat slušně, věcně, nenadávat si, předkládat argumenty a nebrat argumenty protistrany jako útok proti své osobě,“ uvedl na svém facebooku Okamura.

Okamura: Pomáhejme si a buďme tolerantní k lidem, kteří mají jiný názor na Covid-19, roušky a vládní opatření
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura
reklama

„Nesmíme dopustit, aby se kvůli této věci rozbouraly přátelské vztahy mezi lidmi a vznikala nenávist. To by se globalistům líbilo nejvíc, kdyby rozbili náš národ a naše rodiny,“ uvedl Okamura.


 

Názory se mohou lišit například na nošení roušek. „Každý, kdo je například proti nošení roušek, přece nechce, aby staří a nemocní lidé umírali, a naopak každý, kdo je pro nošení roušek, přece není fanouškem totalitního státu, farmaceutické lobby a podobně. Snažme se naslouchat argumentům toho druhého a debatovat bez emocí a osobního napadání. Chápejme, že i různé skupiny obyvatel mají různý pohled a mají strach – z různých věcí. Někdo má větší strach o své zdraví, někdo zase o svou práci či o svou firmu,“ říká předseda SPD.

Anketa

Souhlasíte s nařízením nosit roušky venku?

hlasovalo: 9778 lidí

A upozorňuje, že je logické, že důchodce nad šedesát let patrně bude mít větší obavy z nemoci a bude více podporovat restriktivní opatření. Jinak se na věc bude dívat majitel restaurace, který může zkrachovat a který se společně se svými zaměstnanci může dostat do existenčních potíží. „Neříkejme o těch, kteří mají jiný názor, že jsou „blbci“, ale trpělivě diskutujme a předkládejme fakta. Hysterií nic nevyřešíme. Musíme věc řešit racionálně, bez hysterie a fanatismu,“ upozoňuje Okamura.

„Snažme se být pozitivně naladěni a i když třeba někdo nesouhlasí s názorem svých prarodičů, ať jim zavolá či je navštíví způsobem, aby se cítili bezpečně. Pomáhejme si navzájem. Snažme se čas, který trávíme se blízkými, prožít hezky a kvalitně a nemysleme pořád na covid, ale i na hezké věci, které jsou kolem nás. Nenechme se covidem pohltit. Ve zdravém těle zdravý duch, ale i se zdravým duchem zdravé tělo. Nenechme se rozdělit a naplnit hněvem. Kdyby se covidu podařilo rozbít naše mezilidské vztahy, naše přátelství a naší lásku, způsobilo by to možná mnohem větší škody než na zdravotním stavu naší populace a stavu naší ekonomiky,“ napsal na závěr Okamura.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Barbora Richterová

Football news:

Neymar on reuniting with Messi: next year we have to do it
Scott Micromini: I hope Manchester United will win Leipzig and away
Lampard on whether Giroud will start in the Premier League: we'll See. Forward scored 4 goals for Sevilla
Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League
Barcelona first ever Champions League penalty kick in 5 consecutive rounds
Almost pregnant doesn't mean pregnant. This is Tuchel's metaphor about PSG's chances for the Champions League play-offs: we explain their alignment with Manchester United and RB