Czech Republic

Ogiera připravil defekt o vedení v Monte Carlu, lídrem je Evans

Po prvním dnu vedoucí Estonec Ott Tänak klesl s hyundaiem na tøetí místo s bezmála pùlminutovou ztrátou, kterou nabral zejména na zledovatìlıch pasážích trati.

Ogier vystøídal Tänaka ve vedení hned na úvod druhého dne. Po tøech dílèích triumfech za sebou ale v celkovì šestém testu roztrhl levou pøední pneumatiku a kompletnì ji svlékl z ráfku. Kvùli více než pùlminutové ztrátì pøepustil vedení vicemistrovi svìta Evansovi a klesl až za Tänaka. V poslední zkoušce dne ale oba konkurenty porazil o více než ètvrt minuty a pokraèovat bude s minimálním odstupem na lídra.

V sobotu bude Rallye Monte Carlo pokraèovat tøemi zkouškami a v nedìli jsou na programu zbylé ètyøi. Ogier bojuje o osmé vítìzství ve slavné soutìži, kterım by se osamostatnil v èele statistik pøed krajanem Sébastienem Loebem. Prvenství obhajuje Tänakùv tımovı kolega Thierry Neuville z Belgie, kterı už na pátém místì ztrácí na Evanse bez devíti desetin celou minutu.

Rallye Monte Carlo

úvodní podnik mistrovství svìta v automobilovıch soutìžích

Po 2. etapì:
1. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) 1:33:57,5, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -7,4, 3. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -25,3, 4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -53,1, 5. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -59,1, 6. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:49,6.

Football news:

Zinedine Zidane: Real Madrid will fight for the title until the end. There are still a lot of matches
Even in the best stadiums in the world, sometimes you can't see anything. So in the stands there were radios, pigeons and binoculars
Atletico were better in the 1st half, Real Madrid in the 2nd. A good result for us. Benzema on the draw
Zidane is equal to Del Bosque in the number of games at the head of Real Madrid - 246. Only Munoz has more-605
Only Liverpool and a 20-team Ligue 1 side have not scored at home since playing in the 2021 top 5 of the Europa League
Carragher on Liverpool: They are now psychologically dwarfed. Such a game is unacceptable
Iturralde Gonzalez about Felipe's hand in the match with Real Madrid: It is lowered, in a natural position