Czech Republic

ODS: Senát projednává zrušení daně z nabytí nemovitosti

Senátoři dnes projednávají zrušení daně z nabytí nemovitosti, které navrhuje ODS již několik let. Tento návrh má plnou podporu horní komory.

ODS: Senát projednává zrušení daně z nabytí nemovitosti
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Senátorský klub ODS děkuje kolegovi v Poslanecké sněmovně Vojtěchu Munzarovi, který pozměňovacím návrhem, schváleným Sněmovnou, zajistil maximální možný odečet úroků ve výši 150 tisíc korun. Občanští demokraté také navrhují projednat návrh usnesení k vyhodnocení pandemie koronaviru a opatření pro případnou druhou vlnu.

„Jsem rád, že po letech diskuzí se podařilo zlomit odpor ministerstva financí a nesmyslná daň z nabytí nemovitosti definitivně zmizí z daňového systému. Tento krok ODS prosazovala dlouhodobě a má konzistentní podporu také v horní komoře. Chceme ale současně dostát pověsti Senátu jako hlídače kvality a provázanosti schvalované legislativy, a proto cestou pozměňovacího návrhu, který má plnou podporu ministryně financí, předkládám úpravu drobných legislativních nejasností, které vznikly změnami původní vládní předlohy ve Sněmovně,“ uvedl senátor ODS Vladislav Vilímec a dodává: „Tato drobná senátní úprava se týká výhradně možnosti odečíst si od základu daně z příjmů úroky z úvěru na bydlení. Nejvyšší možný odečet úroků bude od příštího roku 150 tisíc korun namísto dosavadních 300 000 korun.“

„Na dnešní 26. schůzi Senátu navrhnu projednání návrhu usnesení k ‚Vyhodnocení průběhu první vlny pandemie koronaviru na území České republiky a opatření pro další období‘. Cílem tohoto projednání je zhodnocení dosavadní vládní pomoci, která má za úkol tlumit dopady koronavirové krize a být nápomocna při restartu ekonomiky. Tato pomoc by měla být rychlá, efektivní a transparentní. Zároveň je nezbytně nutné, aby vláda připravila společnost na případnou druhou vlnu této krize,“ sdělil 1. místopředseda senátorského klubu ODS Zdeněk Nytra.

Návrh usnesení apeluje na:

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

The Commission on the vote of no confidence in Bartomeu started its work. Within 10 working days, it will check the collected signatures
Gian Piero Gasperini: Today, only Juventus and Inter can talk about the scudetto. Maybe even Napoli
Juventus contacted Lyon yesterday about Aouar's transfer. There has been no offer yet
Lyon is ready to lower the price of Depay. Now the club demands 25 million euros from Barca
The Oxford bus was blocked for 6 hours due to antiseptic. I had to take a taxi to the match
Alonso went on the bus at half-time against West Brom. Lampard was angry as ever
Zidane on Hazard: It's ready. He has long been concerned about a serious problem, but now everything is fine