Czech Republic

Odkaz původní Opery. Pošťák, kalendář a čtečka RSS se poprvé objevují ve Vivaldim

Jakkoli je Vivaldi přirovnáván k původní Opeře, protože už v základní výbavě nabízí spoustu funkcí (a stojí za ním stejný tvůrce), něco mu oproti předchůdkyni chybí. Kdysi jste totiž v Opeře mohli najít zejména integrovaného e-mailového klienta. Tenhle nedostatek ale Vivaldi konečně napravuje.

Prozatím hovoříme o veřejném betatestu, takže pokud nechcete riskovat chyby, stejně si ještě na finální vydání počkáte. V testovacím sestavení 2115.4 už nicméně najdete pošťáka, kalendářčtečku RSS. Vivaldi si rozumí s protokoly IMAP a POP3 pro e-maily a CalDav pro kalendáře.

Výrobce upozorňuje, že Google ani po devíti měsících neakceptoval jeho schvalovací obrazovku. V důsledku toho se z Vivaldiho k Gmailu (přes IMAP) a ke Kalendáři naráz připojí maximálně stovka účtů. Není to poprvé, co si tým stěžuje na přístup Googlu.

Protože se jedná o rané verze, nejsou nové funkce standardně aktivní, byť se nachází v testovacím sestavení. Zapnete je na stránce vivaldi://experiments, poté prohlížeč zrestartujte. S ohledem na to nepřekvapí, že pošťák a spol. nebudou připraveni pro Vivaldiho 3.5. K samotným funkcím toho není mnoho, co bychom mohli dodat. Pošťák je klasického střihu a nabízí poměrně čisté prostředí a rozumný počet funkcí.

Z nastavení je zřejmé, že až budou nové komponenty doručeny do finální verze prohlížeče, budete je moct úplně vypnout v případě, že vás nezajímají. Bude zajímavé sledovat, jestli v roce 2020 ještě lidé budou mít zájem o integrovaného pošťáka a čtečku RSS včetně těch, kteří je využívali kdysi v původní Opeře. Pro Jona von Tetzchnera, šéfa Vivaldiho, jde o poměrně osobní záležitost.

vivaldi postak kalendar rss official

Pošťák nabízí základní funkce, jaké byste v něm čekali Zdroj: Vivaldi

Zdroje: blog Vivaldi (1, 2)

Odkaz původní Opery. Pošťák, kalendář a čtečka RSS se poprvé objevují ve Vivaldim

Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017