Czech Republic

Nymburk psal rekordy. Předkolo play off začalo lépe pro Děčín a Ústí

V užiteènosti (173) a v poètu nastøílenıch bodù jen tìsnì zaostal za svım vıkonem z úvodu roku proti Hradci Králové, kde dal Nymburk 120 bodù a index užiteènost mìl 178.

Nejužiteènìjším hráèem byl Stephen Zimmerman, kterı k 18 bodùm pøidal 11 doskokù, tøi asistence a pìt ziskù. Podruhé za sebou tak pøekonal v užiteènosti hranici 30 bodù. Na ni se dostal i Jerrick Harding, kterı byl s 22 body nejlepším støelcem utkání.

„Zaèali jsme dobøe, pøevzali jsme kontrolu nad zápasem. Našli jsme zpùsob, jak hrát plynule. To je pøíbìh zápasu. Není k tomu moc co øíci. Když si hráèi takto pùjèují míè a promìòují se støely, tak je to vždy zábava,“ øekl nymburskı trenér Oren Amiel.

„Pro nás je hlavní, že jsme zùstali zdraví a že ze zápasu mùžeme mít dobrı pocit. Hráèi odvedli dobrou práci. Snažili jsme se dostat Jerricka Hardinga zpìt do pohody, proto jsme ho dnes využívali na více pozicích a hráli trochu více na nìj, aby se cítil jako pøed zranìním. A on si dnes vedl opravdu dobøe,“ dodal Amiel.

Nymburk na høišti USK prohrál v polovinì listopadu 72:88 a skonèila jeho série po 93 vıhrách v øadì. Na konci ledna doma vyhrál 104:88 a minulı tıden ve støedu doma Pražané uhráli tìsnìjší vısledek 80:85. Tentokrát ale nastoupili bez nedávné posily a reprezentanta Blakea Schilba.

„Náš pøedzápasovı cíl bylo zapojit do rotace všech dvanáct hráèù, protože už za dva dny nás èeká velice dùležitı zápas s Opavou o ètvrté místo v tabulce. Jenže to není dùvod k prohøe o šedesát bodù, o dvacet sedm doskokù. To pro mì nebyl profesionální pøístup. Mladí hráèi, kteøí dnes hráli, musí do zápasu vložit více energie, více koncentrace, protože jinak nemohou hrát v zápasech play off,“ uvedl zklamanı kouè pražského celku Dino Repeša.

Pøedkolo play off se rozhodne až ve ètvrteèních odvetách. Ústí si domù veze ze Svitav titìrnı náskok po vıhøe 93:91, záøil hlavnì Lamb Autrey, kterı zapsal 25 bodù, 11 doskokù a devìt asistencí a jen tìsnì mu unikl triple double. Gligorie Rakoèeviè ho doplnil 21 body a osmi doskoky. Turùm bylo málo 25 bodù Matìje Svobody.

Dìèín doma zdolal Hradec Králové 89:86. Ètveøici dvoucifernıch støelcù vévodil Ondøej Šiška, k 18 bodùm pøipojil osm asistencí, pìt doskokù a ètyøi zisky. Nizozemskı pivot Craig Osaikhwuwuomwan zapsal double double za 13 bodù a 12 doskokù. Hosty táhli Peter Sedmák s 23 body a Filip Halada s 22 body.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužù

Nadstavba, skupina A1 - 10. kolo:

Nejvíce bodù: Harding 22, Zimmerman 18, Dalton 16, Hruban 12, Benda a Prewitt po 11 - O. Sehnal 13, Štìrba a Proleta po 11.

Pøedkolo play off - 1. zápasy:

Nejvíce bodù: Matìj Svoboda 25, Marko 17, Slezák 16, Bujnoch 11 - Autrey 25, Rakoèeviè 21, Haymond 13, Hanes a Pecka po 11.

Nejvíce bodù: O. Šiška 18, Bradley 16, Pomikálek 15, Osaikhwuwuomwan 13 - Sedmák 23, Halada 22, Stamenkoviè 12, Baraè 10.

KLUBZÁPASYVİHRYPROHRYSKÓREPROCENTA
KLUBZÁPASYVİHRYPROHRYSKÓREPROCENTA

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude