Czech Republic

Nohy mu mrzly a radši hladověl. Po šesti hodinách byl kouč Tampy v euforii

Šedesát minut základní hrací doby, navrch dalších devadesát v prodloužení. Historicky ètvrtı nejdelší zápas NHL mezi Tampou a Columbusem trval pøes šest hodin reálného èasu.

Tak dlouho, že hráèi stihli jen snídani a další naplánované utkání mezi Bostonem a Carolinou musela liga odložit ze støedeèní druhé na sedmnáctou hodinu (støedoevropského èasu).

„Vybavuju si akorát, jaká mi byla zima. Poøád jsem myslel na lososovı salát, že bych se rád najedl. Mìl jsem ho pøipravenı, ale bál jsem se, že tím poruším karmu. Tak jsem radìji hladovìl s hráèi,“ vyprávìl po utkání kouè Cooper.

A už díky povìrèivosti, štìstí, náhodì nebo hokejovému umu jeho hokejistù, Tampa vede sérii prvního kola play off 1:0 na zápasy.

Ve 151. minutì rozhodl støelou z vrchu levého kruhu nad brankáøe Joonase Korpisala útoèník Brayden Point.

Tolik unavenı, že už ani nemíøil: „Prostì jsem to hodil na bránu a doufal, že se zadaøí.“

„Když puk prošel, úplnì mì to sebralo. Byli jsme totálnì vyèerpaní,“ pøiznává jeho spoluhráè Yanni Gourde.

Není se co divit, tak dlouho nikdo z nich ještì nehrál. A ulevit si jednoduše nemohli.

„Každou další pøestávku, kdy jsem vstoupil do kabiny, sedìlo tam ménì a ménì hráèù. Všichni potøebovali ošetøit,“ øekl trenér Cooper. „Takže z vıhry jsme docela v euforii.“

„Jde jen o jeden zápas, v pohodì. Pøipravíme se na další,“ oponoval kouè Columbusu John Tortorella.

I z toho, co zažili Tortorellovi svìøenci, je ale jasné, že nešlo o obyèejnı zápas.

Nejdelší zápasy historie:

Brankáø Joonas Korpisalo pøekonal rekord NHL v poètu pochytanıch støel (85 z 88), dosud patøil Kellymu Hrudeymu (73 zákrokù, rok 1987 za NY Islanders).

Obránce Seth Jones odbruslil neuvìøitelnıch 63 minut a 55 sekund. Nejvíc od sezony 1997/98, kdy liga tuto statistiku vede. Pøekonal poèin Sergeje Zubova z roku 2003 (63 minut, 51 sekund za Dallas Stars).

Zabrat dostali i další, bek Columbusu Zach Werenski strávil na ledì 61 minut a 14 sekund, z Tampy se èinili beci Victor Hedman (57:38) a Ryan McDonagh (53:06), èeskı útoèník Ondøej Palát zaznamenal 41 minut a 43 sekund.

A pro zajímavost: Seth Jones nepøekonal pouze rekord NHL, ale i èas svého otce, basketbalisty Popeyho Jonese, jenž v roce 1996 v NBA za Toronto Raptors odehrál 56 minut.

Další utkání èeká Tampu s Columbusem ve ètvrtek od 21 hodin.

Football news:

Neuer on winning the German super Cup: scoring 3 goals is always impossible. Fortunately, Kimmich scored
Vasin's agent that the ex-coach of Khimki Gunko refused the player: I don't know anything about it. Maybe he was offered a taxi driver
Shomurodov will sign a 4-year contract with Genoa. Medical check - up-on Friday
Vinicius was offside, but the ball was last touched by a Valladolid defender. Ex-referee Andujar Oliver on Real Madrid's goal
Muller is the most decorated German in history. Won the 27th trophy and overtook Schweinsteiger
Pep Guardiola: city are still far from their best form. We have dropped 10 players
Zidane on Jovic's future: anything can happen. I can't say anything until the window closes