Czech Republic

Nice - Slavia 1:3, na krásný gól Lingra navázali Olayinka a Sima

Slávisté mají po ètyøech utkáních devìt bodù stejnì jako druhı Leverkusen, z posledních dvou duelù jim k postupu staèí získat bod.

Tabulka skupiny C

Tım Z V R P S B

Francouzského soupeøe porazili podruhé, znovu mu dali tøi branky. Vìtšinu zápasu byli lepší, protivníkovi, kterého v minulıch dnech postihl covid-19, dovolili pramálo.

A když to mohlo krátce vypadat, že se po zaváhání brankáøe Koláøe a gólu na 1:1 zlomí, témìø okamžitì odpovìdìli.

Olayinka sice nejprve ve vyložené pozici selhal, ale vzápìtí už se radoval poté, co naskoèil na Ševèíkùv centr z rohu a hlavou jej prodloužil na zadní tyè.

O deset minut pozdìji Slavii definitivnì uklidnil zázrak Sima. Vytáhlı mladík minule proti Nice poprvé nastoupil v základu a hned se trefil, tentokrát už jeho jméno v zahajovací jedenáctce pøekvapit nemohlo a kouèi Trpišovskému se za dùvìru odvdìèil dalším gólem.

Utkání jsme sledovali minutu po minutì.

Byla to povedená, jednoduchá akce: Sima si v nábìhu ukázal, kam chce balon, Holeš ho tam šikovnım oblouèkem poslal a slávistická nadìje jen lehce teèovala pøihrávku mimo dosah brankáøe.

Hezkı gól, ale tuctovı v porovnáním s tím úplnì prvním.

Slávisté ve Francii šli do vedení pomìrnì brzy. A zèistajasna.

Ofenzivní záložník Lingr, jenž dostal pøednost pøed rumunskım špílmachrem Stanciem, skóre otevøel famózní støelou. Chvíli bìžel s balonem, pak odvážnì napøáhl zpoza šestnáctky a jeho rána zapadla do horního rohu, gólman Benítez se jen ohlédl. Pøekrásná branka.

„Asi životní,“ usmíval se po utkání Lingr.

Domácí mohli o chvíli pozdìji srovnat, Claude-Maurice však po hezké akci trefil jen tyè za Koláøem. Na druhé stranì ve slibné pozici trefil obránce Olayinka.

Své momenty mìly v první pùli oba celky, utkání bylo vyrovnané, pohledné, v solidním tempu. Slávistickı kouè Trpišovskı do nìj vyjma Hovorky mohl nasadit to nejlepší, co má k dispozici.

Znovu vìøil tøeba forvardu Kuchtovi, kterı dal Nice v Praze dva góly a stejnì se mu daøilo i poslednì proti Opavì. Tentokrát se neprosadil, ale vytrvalım pohybem byl pro obranu domácích nepøíjemnı.

Po hodinì hry èeskému mužstvu zatrnulo, když Nice srovnalo. Koláø zvláštnì vybìhl na levou stranu pokutového území, nestihl odkopnout míè pøed Atalem, od kterého navíc dostal jesle. Balon se následnì od tyèe odrazil ke Gourimu, jenž jej snadno dopravil do odkryté sítì.

„Klukùm jsem se hned omlouval, ale na takové riziko už holt hraju. Tentokrát to nevyšlo, byl to nesmysl, ale jsem rád, že mì kluci podrželi. Ukázali jsme, že jsme silnı tım,“ uvedl Koláø do kamery Èeské televize.

Na druhé stranì mohl okamžitì zmìnit skóre Olayinka, spíš by se hodilo napsat mìl. Z vyložené pozice na støedu malého vápna však trefil jen brankáøe.

Dlouho však nelitoval, jeho gól z rohu nadobro zvrátil zápas ve prospìch Slavie. Ta tak Nice zdolala i podruhé: první vzájemnı duel v Edenu vyhrála 3:2 navzdory tomu, že jí kvùli koronaviru chybìlo pìt hráèù.

Nice postihl covid-19 ještì hùøe, protože se nakazilo minimálnì deset hráèù. Zatímco èeskı šampion v sobotní ligové generálce vyhrál v Opavì drtivì 6:0, utkání Nice s Marseille bylo odloženo.

Francouzskı celek odehrál poslední zápas 8. listopadu a k tréninku se vrátil teprve v pondìlí. Scházelo tøeba ofenzivní eso Dolberg èi kapitán Dante nebo záložní Kamara.

V závìru navíc fotbalisté Nice zjevnì ztráceli nervy, což rezultovalo ve vylouèení støídajícího Boudaouiho za øeèi.

Náhradníci:
K. Thuram, Y. Cardinale, T. Boulhendi, A. Trouillet, H. Boudaoui, F. Daniliuc, R. Coly, A. Pelmard, P. Lees-Melou, D. Ndoye, Danilo, S. Ben Seghir
Náhradníci:
T. Malínskı, S. Tecl, I. Traoré, N. Stanciu, L. Provod, O. Karafiát, M. Oscar, P. Kováø, J. Køišan, M. Jurásek, P. Musa, J. Stejskal

Rozhodèí: G. Nyberg - M. Hallin, A. Söderqvist

Pøejít na on-line reportáž

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years