Czech Republic

New York Rangers vyhráli v loterii. Vyberou si na draftu NHL Lafreniéra?

První fáze takzvané draftové loterie byla v èervnu. Zaøazeno do ní bylo sedm tımù, které se nekvalifikovaly do dohrávky sezony v Torontu a Edmontonu, a jedno místo bylo rezervováno pro vyøazené mužstvo v pøedkole. Právì tomu pøipadla úvodní volba a pondìlní druhé losování rozhodlo, že jako první budou vybírat Rangers. Newyorskı klub bude mít jednièku draftu teprve podruhé v historii a poprvé od roku 1965.

Právo druhé volby získalo v èervnu Los Angeles, tøetí bude Ottawa a ètvrtı Detroit. NHL doufá, že by se mohl draft konat 9. a 10. øíjna. Akce by se mìla vejít mezi odložené finále Stanley Cupu a otevøení trhu s volnımi hráèi.

Rangers v pøedkole play off vypadli hladce 0:3 na zápasy s Carolinou. Ètyønásobní vítìzové Stanley Cupu jsou od roku 2018 ve fázi pøebudovávání tımu a loni si v draftu vybrali jako druzí finskou hvìzdièku Kaapa Kakka.

Osmnáctiletı Lafreniére vybojoval na zaèátku letošního roku s Kanadou zlato na mistrovství svìta hráèù do 20 let v Ostravì a Tøinci. Po skonèení turnaje získal cenu pro nejlepšího útoèníka a pro nejužiteènìjšího hráèe.

Rodák z provincie Québec byl pøed ukonèením sezony kvùli pandemii koronaviru nejproduktivnìjším hráèem juniorské soutìže QMJHL, v dresu Rimouski zaznamenal 112 bodù v 52 zápasech.

Druhı rok po sobì díky tomu Lafreniére získal ocenìní pro nejlepšího hráèe celé kanadské juniorské ligy CHL, což v minulosti dokázal pouze souèasnı kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.

Football news:

Lemar is Interesting to Leipzig
Chelsea midfielder Loftus-cheek is wanted by West ham, Southampton and Aston Villa
Khimki want to sign Mirzov, Djordjevic and Grigalava (RB-Sport)
Barcelona will issue a transfer for desta for 20+5 million euros at the beginning of next week
Nigmatullin about Mandzukic's transfer to Loko: if it had happened 5 years ago, I would have treated it well. They often come to us to finish playing
Petr Cech on Mendy: A versatile goalkeeper. Should increase competition at Chelsea
Bayern Munich V care Cuisance. The midfielder claimed Leeds and Marseille