Před týdnem leželi v liberecké krajské nemocnici pacienti s covidem-19 na čtyřech odděleních. Teď už musí být rozmístěni na 11 odděleních. A podle mluvčího Václava Řičáře se budou muset zapojit další. Počet hospitalizovaných se v Liberci během necelého týdne zdvojnásobil na současných 102, pětina potřebuje intenzivní péči. Čím dál větší nápor pociťují nemocnice v celé republice. Aby vláda odvrátila hrozící kolaps, výrazně od čtvrtka omezila běžný život v zemi.

Celkem v nemocnicích ke středečnímu večeru leželo 4417 infikovaných, za posledních 14 dní jde o 2,5násobný nárůst. Ve vážném stavu je 657 lidí. Více než 1700 nakažených dosud zemřelo. Mezi zeměmi Evropského hospodářského prostoru Česko za posledních 14 dní vede jak v počtu nových případů, tak v počtu mrtvých na 100 tisíc obyvatel. Ukazují to data Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru