Czech Republic

Německo už je druhý největší trh s elektromobily

Za meziročním nárůstem prodejů elektromobilů na světě v roce 2020 o 43 procent stojí především evropští zákazníci. Vyplývá to ze statistiky odborného portálu EV-Volumes.com.

Nejvíce elektrických vozidel se v loňském roce opět prodalo v Číně. Tamější trh ovšem rostl jen o 12 procent, zatímco ten evropský o masivních 137 procent.

Díky tomu tak Evropa v souhrnu poprvé překonala Čínu a stala se největším světovým odbytištěm elektrických vozidel (jedná se o součet “čistých elektromobilů” a vozidel typu plug-in hybrid). Dohromady si Evropané vloni koupili 1 395 000 aut, které jsou schopny bez místních emisí ujet alespoň desítky kilometrů. V Číně to bylo 1 337 000.

V samotném Německu se během uplynulých dvanácti měsíců zaregistrovalo do provozu 398 000 elektromobilů či plug-in hybridů. Německo tak na pozici světové dvojky (v žebříčku jednotlivých zemí) vystřídalo USA. Tam totiž trh rostl meziročně o poměrně skromná 4 procenta a celkem zaznamenal 328 000 jednotek.

Čtvrtou nejúspěšnější “elektromobilní” zemí byla vloni Francie (194 000), pátou Velká Británie (181 000). Přes hranici sta tisíc se dostalo ještě šesté Norsko (108 000).

Z celkového počtu 3 240 000 vloni prodaných elektrických vozidel má dvanáct nejúspěšnějších zemí podíl více než 90 procent. Ve všech ostatních, včetně České republiky, se v roce 2020 prodalo jen 298 tisíc.

Autonaelektřinu.cz

automoto auto na elektřinu

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7