Czech Republic

Němci hledají muže s lukem, který odzbrojil policisty. V okolí se nesmí létat

„Podezøelého z trestného èinu jsme ještì nenašli,“ pøipustil v pondìlí policejní mluvèí Yannik Hilger. Na pátrání se podílí i speciální jednotka, policejní psovodi, do akce byl nasazen vrtulník. Uzavøeno bylo nìkolik silnic v oblasti.

Muže bez stálého bydlištì podle DPA pøišli v nedìli ráno zkontrolovat do chatrèe v mìsteèku Oppenau v pohoøí Èernı les ètyøi policisté. 

Zpoèátku byl velmi vstøícnı, takže podle mluvèího Holgera nemohli muži zákona pøedvídat, že náhle vytáhne zbraò a donutí je vydat jejich služební pistole.

Jedenatøicetiletı Yves Etienn Rausch pak i s vızbrojí policistù utekl do lesa, v nìmž se pravdìpodobnì velmi dobøe vyzná. Nyní tak má u sebe nìkolik støelnıch zbraní a je schopen se dopustit násilí, varovala policie.

Nìmecká policie pátrá po muži, kterı sebral služební zbranì policejní hlídce a utekl do lesa. (13. èervence 2020)

Kromì jinıch opatøení byla v pondìlí nad mìstem Oppenau vyhlášena bezletová zóna v okruhu tøí námoøních mil (asi 5,5 kilometrù), což platí i pro bezpilotní stroje.

Podle policie muž vyhledává už nìkolik tıdnù útoèištì v lese. Policisté lesní terén proèesávají. Agentura AFP poznamenala, že policejní operace je hodná akèního filmu Rambo. „Zùstaòte doma a neberte žádné stopaøe,“ varovala dnes policie obyvatele Oppenau.

Podle stanice RTL  Rausch už døíve dostal do konfliktu s policií, mimo jiné právì kvùli porušení zákona o zbraních. Policisté v pondìlí zveøejnili Rauschovu fotografii. „Doufáme, že pachatele najdeme co nejdøíve, nebo že se vzdá dobrovolnì,“ uvedl starosta Oppenau Uwe Gaiser.

Football news:

Coca: The win over Liverpool had a good impact on us. It is not easy to beat the European champion and the Premier League twice
Giovane Elber: Lewandowski is better than Messi now. Lionel is a genius, but this year Robert is unattainable
The head of the Belarusian Tribune was detained in Minsk. Max, we're with you
Karl-Heinz Rummenigge: FIFA is seriously thinking about awarding the Golden ball. I want Lewandowski to win
One Barca player among those starting the pre-season has contracted a coronavirus
Malinovsky settled in Italy: after the quarantine, he scored against Lazio and Juve, ahead of Mertens, Higuain and De Ligt in the ranking of the best players in Serie A
City are ready to give Coulibaly a 5-year contract with a salary of 10 million euros. Napoli wants 80 million for him^. Manchester City are working on the transfer of defender Kalidou Coulibaly from Napoli