Czech Republic

Nemáte hotovou ani svou práci. Na Hřiba míří kritika za jeho PR s nástupem do nemocnice

Vlnu nevole vyvolala u opozičních politiků nástup primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) do jedné pražské nemocnice. Podle něj je nyní čas začít pomáhat, protože zdravotníci jsou zavaleni novými případy nakažených koronavirem. Kritici ale vidí za Hřibovou snahou pouze PR a kritizují ho, že nemá hotovou ani svou práci na magistrátu.

Primátor Zdeněk Hřib svůj nástup do jedné z nemocnic oznámil ve čtvrtek tiskovém prohlášení. Pracovat bude jako dobrovolník na oddělení, kam se přivážejí lidé s podezřením na nákazu koronavirem. Hřib se ale přesto chce účastnit jednání krizového štábu a městské rady a podle něj jeho pomoc ve zdravotnictví nijak nezasáhne do chodu města, protože prý mu spousta práce odpadla.

Mně celá řada povinností naopak ubyla, co se týká ceremoniálů. Spousta akcí se teď nekoná, takže místo proslovů na konferencích se budu teď věnovat práci, která má podle mě větší smysl. Doufám, že to inspiruje další, kteří se mohou vrátit do zdravotnictví. Vypadá to, že budu pracovat v odpolední směně, kde je největší zátěž. Je to oddělení, kde pacient přichází s podezřením na covid. Je to takový příjem pacientů,“ řekl Hřib pro ČT.

Opozice ale primátora tvrdě kritizuje, že chce pouze vydat líbivé gesto veřejnosti. „Pomoc dobrovoníků je důležitá, vážím si jí a děkuji všem. Situace je vážná. Vy ale nemáte odpracovanou svoji práci, na které závisí osudy a budoucnost Pražanů. Navíc vaší nečinností jste k této situaci přispěl. Populismus a fotky do alb jsou to poslední, co Praha potřebuje,“ uvedl k primátorovi šéf pražské ODS Tomáš Portlík.

Smířlivěji krok komentoval i poslanec a zastupitel Patrik Nacher (ANO), podle kterého je pomoc pouhým marketingem. „Ano, je to šikovné PR. Ano, primátor by měl řídit město, jakkoliv je to práce rutinní a nelze ji snadno prodat, jako fotku z nemocnice. I přesto to kritizovat nebudu. Negativismu kolem nás je více než dost a já, přes výše napsané, tento krok oceňuji,“ uvedl Nacher.

Jako marketing za tím vidí i zastupitelka ODS Alexandra Udženija která připomíná, že primátor Hřib sice má vystudovanou 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, přitom se ale nikdy svému oboru nevěnoval. „V dnešní době je každá pomocná ruka dobrá. Pokud vím, tak pan Hřib se nikdy ve svém životě nevěnoval praxi. Je dobré, pokud bude nápomocen. Vnímám to ale mnohem víc jako PR akci a také jako populismus,“ řekla pro Echo24 Udženija.

Foto: Echo24

Football news:

Bayern won their 16th consecutive European Cup match and repeated Atletico's record
Atalanta scored 2 goals for Liverpool in 4 minutes. The Reds missed out for the first time in this Champions League
Mike Tyson: Maradona was my hero and friend. We were compared. I will miss him
Lewandowski scored his 71st goal in the Champions League and shares third place with Raul. Ahead-Ronaldo and Messi
Vidal was removed for arguing with the referee in the game with Real Madrid. He received two yellow cards in a minute
Koke first played 100 games for Atletico in European competitions
Pep on Maradona: Saw the banner: it doesn't matter what you did with your life. It is important that made for our